tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,19 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,47 HRK
Turecká lira  EUR 6,66 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

Kirgizsko, rajská príroda

Destinácia: Kirgizsko
Kód zájazdu: 1070014
Cena od: 1 849 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

16.07.2020 10 dní 1 849 € +0 € odlet: Praha, Viedeň letecká

Popis zájazdu

Názor CK:
Obľúbený zájazd! Plná penzia v cene! Spoznajte s nami túto krásnu krajinu s rajskou prírodou! BIŠKEK - JAZERO ISSYK-KUL - KARAKOL - KOČKOR - SON-KUL.

Rámcový program zájazdu:
1. deň: Odlet z Prahy alebo Viedne s prestupom do Kirgizska.

2. deň: Skoro ráno prílet do hlavného mesta Biškek, transfer do hotela, skoršie ubytovanie, raňajky, a krátky odpočinok. Po raňajkách odjazd na výlet do horského národného parku Ala*Archa nachadzájucého sa asi 45 km severne od Bišteku. Pás pohoria ťan-Šan tu dosahuje výšku od 1.500 do 4.895 m.n.m. a ponúka hory, vodopády , rieky, ľadovce aj lesy. Tu absolvujeme prechádzku nádhernou krajinou (cca 2-3 hodiny). K večeru návrat do Bišteku, večera v reštaurácií a návrat do hotela.

3. deň: Po raňajkách odchod do severnej oblasti Kirgizska k jazeru Issyk-Kul. Po ceste sa zastavíme v starovekom meste Balasagun, ktorého ruiny sa nachádzajú na rozlohe 36ha a v ich centre sa zachovala veža Burana, postavená v 10.-11. storočia n.l., pôvodne vysoká 45 metrov, teraz meria iba 24,6 m a to vďaka početným zemetraseniam. Okolo veže sa rozkladá staré pohrebisko s náhrobnými kameňmi nomádskych Turkov z 6. - 10. storočia n.l. a tiež petroglyfy pochádzajúce až z 2. storočia př.n.l. Obed v rodinách miestnych obyvateľov. Popoludní budeme pokračovať v ceste až k jazeru Issyk-Kul, perle Kirgizsku v nadmorskej výške 1608 m. S dĺžkou 177 km, šírkou 60 km a hĺbkou 702 m sa jedná o jedno z najväčších horských jazier na svete. Nachádza sa v Isykkulskej kotline uzavretej medzi horskými chrbtami. Samotné jazero a priľahlá oblasť pohoria Ťan-šan boli v roku 2001 zapísané na zoznam biosférických rezervácií UNESCO a unikátny je tiež tým, že ide o jazero bezodtokové. V prípade priaznivého počasia možnosť krátkej plavby po jazere, cca 1 hod (za príplatok, objednáva sa vopred). Večera a ubytovanie v hoteli pri pláži jazera Issyk-Kul.

4. deň: Po raňajkách prejazd do mesta Cholpon-Ata s unikátnou oblasťou petroglyfov. Obrazy vytvorené na povrchu kameňov dlabaním, vyškrabovaním a obrusovaním, tzv. petroglyfy sú datované od roku 500 pr.n.l. Ďalej budeme pokračovať k pomníku Nikolaja Michajloviča Przewalského, geografa a objaviteľa strednej a východnej Ázie s poľsko-ruskými koreňmi, ktorý ako vôbec prvý Európan opísal divokého koňa, a prídeme do mesta Karakol. Po príchode obed v miestnej reštaurácii a popoludní prehliadka mesta: katedrála Svätej Trojice postavená ako prvý pravoslávny kostol v Kirgizsku, Dunganská mešita z roku 1907, ktorá vďaka svojej architektúre pripomína skôr budhistickú pagodu než typickú mešitu a je celá postavená z dreva bez použitia jediného klinca. Večera a ubytovanie v hoteli.

5.deň: Po raňajkách sa vydáme do jedinečného údolia Djety-Ogu, kde v minibusoch a potom pešo budeme obdivovať mohutné červené pieskovcové skaly vypínajúci sa na konci tohto údolia. Názov údolia v preklade Sedem volov sa vzťahuje k hlavnej skalnej formácií- 7 čisto červeným skalám, ktoré majú pripomínať sedem volských zadkov a súvisí s povesťami o jeho vzniku. Mimo nich je tu množstvo ďalších skalných útvarov, napr. Puknuté srdce- karmínovo červený zráz v tvare srdca, naproti nemu potom hlboký pieskovcový kaňon nazvaný Dračí brloh. Obed formou pikniku alebo v jurtách. Popoludní prejazd do dediny Tamga, večera a ubytovanie v jurtách.

6.deň: Po raňajkách odchod do dediny Kočkor. Tu spoznáme miestnych prívetivých obyvateľov zaoberajúcich sa poľnohospodárstvom, tkaním plstených kobercov a výrobou ďalších tradičných kirgizských predmetov. Obedujeme v rodinách obyvateľov dediny a prezrieme si múzeum Tkadlen. Popoludní budeme pokračovať k jazeru Son-Kul. Scéna, ktorá nás privíta pri príchode je očarujúce. Priľahlé vrcholky hôr sa zrkadlia v oceľovo zafarbenej hladine jazera a okolitý pokoj a čistý horský vzduch je omamujúci. Navštívime jurty pastierov, prejdeme sa a budeme môcť vystúpiť na neďaleký kopec, odkiaľ uvidíme nádhernú panorámu jazera. Večera a nocľah v jurtách.

7.deň: Celodenný pobyt v nádhernej prírode pri jazere Son-kul. Prechádzky, odpočinok, za príplatok možnosť prechádzky na koňoch. Raňajky, obed, večera a nocľah v jurtách.

8.deň: Po raňajkách sa vydáme do dediny Kočkor, kde budeme mať obed v miestnych rodinách. Po obede budeme pokračovať v ceste do vzdialeného údolia Chon-Kemin. Údolie a rieka, ktorá preteká touto prírodnou rezerváciou, je jednou z najmalebnejších oblastí Kirgizska. Unikátny komplex prírodnej krajiny, ktorá sa zachovala v takmer panenskom stave, kde ľadovce susedia s ihličnatými lesmi a stepným oblasťami. Z troch strán horami chránené údolie leží vo výške od 1400 do 2800 m nad morom. Za teplého počasia kvitnúce zelené lúky kontrastujú k trvalo snehom pokrytým vrcholkom pohoria Kungey-Alatay a Zailiiskij-Alatay vo výškach okolo 4700 mnm. Po príchode možnosť vychádzok do okolia, večera a ubytovanie v penzióne.

9.deň: Raňajky a návrat do Biškeku, po príchode do mesta obed v reštaurácii, ubytovanie v hoteli a voľné popoludnie k nákupom, návštevám múzeí a individuálnym prechádzkam. Večera v reštaurácii a nocľah v hoteli. 10.deň: Po raňajkách transfer na letisko a odlet späť do Prahy a Viedne (s prestupom).

Základná cena zahŕňa:
leteckú dopravu tam a späť z Viedne alebo Prahy, dopravu autobusom podľa programu, 4 x nocľah v 3-4*hoteli, 1 x nocľah v penzióne, 3 x nocľah v jurtách (ubytovanie po 4-5 osobách, v každej jurte), 1 x ranné ubytovanie po prílete v 3* hoteli, 1 x polpenziu, 7 x plnú penziu (raňajky, obedy, večere), vstupy podľa programu, služby miestneho sprievodcu, služby nášho sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
transfer na letisko vo Viedni, Prahe, príplatok za jednolôžkovú izbu (mimo jurty) 228,-€/osoba, výlet loďou 15,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.