tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,54 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,63 HRK
Turecká lira  EUR 7,23 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Srí Lanka - kráľovské dobrodružstvo

Destinácia: Srí Lanka
Kód zájazdu: 1074725
Cena od: 1 090 €
Príplatky od: 0 €
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

12.08.2020 11 dní 1 140 € +0 € odlet: Bratislava letecká
11.11.2020 11 dní 1 090 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Ideálna kombinácia poznávania a oddychu vhodná pre kohokoľvek! Vôňa korenia, chuť pravého čaju, zelené scenérie, koloniálna história, najposvätnejšie budhistické pamiatky, a predsa aj dostatok času na pobyt pri mori - s all inclusive službami už v základnej cene zájazdu. Akurátna veľkosť, a súčasne obrovská rozmanitosť ostrova nám dovolí užiť si ho naplno, a predsa komfortne a v pohodovom tempe! Odlet z  Bratislavy!!!

PROGRAM ZÁJAZDU:
1.-2. DEŇ 

Prílet do Colomba, transfer do srdca takzvaného „Kultúrneho trojuholníka“. Cestou zastávka v sloňom sirotinci v Pinnawale. Sirotinec bol založený v roku 1975 a vtedy začínal z 25 slonmi. S dnešným počtom slonov, ktoré tu žijú, sa zaradil medzi najväčšie zariadenia svojho druhu na svete. Slony tu majú vytvorené prirodzené podmienky na život a môžu si utvárať vlastné stáda. Pri troche šťastia uvidíme aj každodenné kúpanie slonov, čo je jedna z najzaujímavejších atrakcií (keď sa 70 dupajúcich slonov presúva k asi 400 metrov vzdialenej rieke).

3. DEŇ 

Výstup na Leviu horu – impozantná skala Sigiriya sa týči 200 metrov nad okolitým terénom. Táto „pevnosť v oblakoch“ je pokladaná za ôsmy div sveta. Prehliadka zvyškov kráľovského paláca a fresiek dievčenských postáv, fantastická vyhliadka z vrcholovej plošiny. Návšteva centra na výrobu tradičných masiek a výrobkov z dreva. Presun do národného parku Mineriya, známeho predovšetkým početnými stádami slonov – čaká nás atraktívne jeep safari!  

4. DEŇ 

Geografický stred Srí Lanky - Dambulla. Jej pozoruhodné jaskynné chrámy vytesané do žulových skál patri právom do zoznamu svetového dedicˇstva UNESCO. K piatim skalným jaskyniam s viac ako 150 sochami Budhu, darmi kráľov Valagambahu a Nissankamalla, sa dostaneme po 340 schodoch. Výhlˇad zo skalného masívu, slúžiaci ako vstup do jednotlivých jaskýnˇ, dotvára magickú a spirituálnu atmosféru miesta. Korenie bolo dôvodom, precˇo sa stala Srí Lanka významným cielˇom prvých objaviteľských ciest Európanov. Srílanská škorica je najkvalitnejšia na svete. Darí sa tu aj kardamonu, kurkume, vanilke, klinčekom... v dedinke Matale plnej záhrad s miestnym ovocím a korením sa oboznámime s procesom pestovania a spracúvania najrozličnejšieho korenia. Podvečer impozantné predstavenie kandyjských tanečníkov v kostýmoch a maskách, ukončené dramatickým chodením po uhlíkoch!

5. DEŇ 

Návšteva Kandy (posledného hlavného mesta sinhálskych králˇov) sa nezaobíde bez návštevy chrámu Budhovho zubu (Dalada Maligawa), najposvätnejšej budhistickej pamiatky. Traduje sa, že pri kremácii Budhu okolo roku 540 p.n.l. boli z pohrebnej hranice vytiahnuté jeho štyri zuby, a práve jeden z nich priniesla na ostrov ukrytý vo vlasoch indická princezná Hemamala. Kráľovské botanické záhrady Peradenyia, kde najlepšie spoznáte bohatstvo a rozmanitosť miestnej flóry – nádherné exotické rastlinstvo, jedinečné gigantické figovníky ako i pavilón orchideí. Presun do horskej oblasti Srí Lanky, známej ako „Malé Anglicko“. Práve tu nahradili
Briti všetky kávové plantáže tými najlepšími čajovníkmi sveta. Nuwara Eliya - malebné scenérie čajových plantáží, zberačky s obrovskými košmi. Návšteva továrne na spracovanie čaju - staneme sa svedkami celého procesu a ochutnáme pravý cejlónsky čaj.

6. DEŇ 

Scénická jazda vláčikom na trase Nannu Oya-Hatton. Cesta vlakom otvára fascinujúci výhľad na malebný ráz krajiny, svieže zelené čajové plantáže, kopce a údolia. Otvoríme si okno, nadýchame sa čerstvého vzduchu a urobíme si krásne fotky. Hodinová cesta typickým miestnym vlakom plným domácich ľudí je ozaj zážitok. Táto cesta cez hory a kopce je vraj z jednou najkrajších na celom svete. Po poslednej bodke programu sa presúvame z hôr smerom na pobrežie do plážového hotela v Kalutare, kde na nás čaká pár dní oddychu na zlatistej pláži. Príchod do plážového hotela vo večerných hodinách.

7.-9. DEŇ 

100% relax vo vybranej plážovej destinácii (oblasť Kalutara/Bentota). V prípade záujmu možnosť fakultatívnych výletov.

10.-11. DEŇ 

Záverečný oddych na pláži, transfer na letisko vo večerných hodinách (odlet realizovaný v skorých ranných hodinách 11.dňa), návrat domov.


VSTUPY V CENE   I   PLÁŽ   I   NÁRODNÉ PARKY   I   AJ PRE DETI   I   PRÁZDNINY   I   ODLET Z BRATISLAVY     ALL INCLUSIVE (už v základnej cene zájazdu!)

VEĽKOSŤ SKUPINY: Maximálne 16 osôb. Garancia realizácie zájazdu už od 8 osôb.

26.02 - 06.03.2020 (10 dní) - pobytová časť skrátená o 1 noc (t.j. celkom 3 noci pobytu pri mori)

CENA ZAHŔŇA: 

Medzinárodná letecká doprava (ODLET Z BRATISLAVY). Doprava klimatizovaným mikrobusom. Ubytovanie s polpenziou v 3* hoteloch počas okruhu, na pláži v 4* hoteli v deluxe izbách s výhľadom na more a službami all inclusive. Vstupy do pamiatok. Slonie safari v NP Minneriya. Vystúpenie kandyjskej tanečnej skupiny. Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu počas okruhu.

CENA NEZAHŔŇA

Príplatok za jednolôžkovú izbu. Komplexné cestovné poistenie (možnosť objednať prostedníctvom CK).

POVINNÉ DOPLATKY: 

Servisné poplatky 390 EUR. Vybavenie vstupných víz (ETA formulár) 37 EUR/dospelý, deti do 12 rokov zdarma.

V prípade záujmu / doplňujúcich otázok nás neváhajte kontaktovať. Na prihlásenie nám stačí zaslať údaje o cestujúcich formou prihlášky a my vám pošleme návrh zmluvy o obstaraní zájazdu spolu so zálohovou faktúrou.