tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,09 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 8,72 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Faerské ostrovy - Miesto, kde počuť ticho

Destinácia: Faerské ostrovy (Dánsko)
Kód zájazdu: 1105495
Cena od: 1 798,20 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

14.08.2021 5 dní First Minute 1 798,20 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
5 - dňový letecký zájazd

PROGRAM:
1. deň:
V skorých ranných hodinách odlet z Viedne cez Kodaň, prílet na Faerské ostrovy v popoludňajších hodinách. Zastávky v obciach Midvágur a Sandavágur, presun podmorským tunelom na ostrov Streymoy do Vestmanny, návšteva Múzea Faerských ság, plavba okolo útesov Vestmannabjorgini. Podvečerná prehliadka Tórshavnu - pevnosti Skansin, vládnej štvrti, prístavu. Ubytovanie v Tórshavne. 

2. deň:
Raňajky. Prehliadka stredovekého centra Faerských ostrovov, Kirkjubour s nedokončenou katedrálou sv.Magnusa, kostolom sv.Olafa a najstaršou drevenou budovou sveta. Presun do Tórshavnu, dokončenie prehliadky mesta. Trajektom na ostrov Nólsoy s najväčšou kolónou Víchrovníčkov na svete, prehliadka mestečka a múzea s loďou Diana Victoria. Presun loďou k majáku Bordan, ktorého svetlo vidno až do diaľky 30km, jeho šošovky vážia 4 tony a merajú takmer 3 metre. Popoludní výlet do dedinky Saksun s ľahkou prechádzkou okolo Saksunskej zátoky ku pobrežiu. Zastávka pri vodopáde Fossá a návšteva dedinky Tjornuvik s výhľadom na majestátne útesy Obor a Čarodejnica. Návrat na ubytovanie.

3. deň:
Po raňajkách nás čaká presun do druhého najväčšieho faerského mesta Klaksvík. Nasleduje prehliadka mesta a presun loďou na ostrov Kálsoy so zastávkou pri Kópakónan a nenáročnou turistikou k majáku Trollanes. Pokračujeme ďalej do Vidareidi a následne oboplávame druhý najvyšší európsky útes, Enniberg. Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Po raňajkách celodenný výlet na ostrov Mykines s najväčšou kolónou alky bielobradej. Tu nás čaká príjemná túra. Cestou späť nás čakajú zastávky v dedinkách Bour a Gásadálur na ostrove Vágar. Po návrate na ubytovanie budeme mať možnosť fakultatívne absolvovať tradičný faerský večer s večerou.

5. deň:
Raňajky a následný presun na ostrov Eysturoy. Cestou si spravíme zastávku pri futbalovom štadióne v Toftire, navštívime dedinku Gjogv a v prípade, ak to počasie dovolí, vystúpime na najvyšší vrchol Faerských ostrovov Slaettaratindur (882m). Presun na letisko a odlet do Viedne.

Ubytovanie:
4* hotel

Stravovanie:
Raňajky


Doprava:
Letecká


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu s prestupom, servisné poplatky, transfer BA – letisko – BA. Dopravu mikrobusom počas programu. Všetky miestne trajekty. 4 x ubytovanie 4* hoteli s raňajkami. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Fakultatívne aktivity. Stravu. Vstupy do pamiatok. Príplatok za jednolôžkovú izbu 440 EUR. Cestovné poistenie.