tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,09 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 8,72 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Faerské ostrovy a Island

/uploads/covery zajazdov/faery_cover.jpg Krásne Faerčanky v krojoch počas sviatku, známeho ako Ólavsoka. Slávi sa 28. a 29. júla. Sviatkom sa foto: Peter Droba - BUBO Večer sa opäť vrátime do Torshavnu, aby sme sa pripravili na ďalší deň a zrekapitulovali dnešné záži Ideálne pri miestnom pive. Odporúčame rôzne druhy Okkara, ktoré patria na ostrovoch medzi najpopulár Pocit na vrchole za tú námahu zaručene stojí. Ak sa nevyberiete na Mykines, deň môžete stráviť objavovaním Torshavnu. Mesto je plné kvalitných reš Nechýbajú ani umelecké dielne a galérie, odkiaľ si môžete priniesť krásne, originálne suveníry. Napríklad v galérii Listasavn Foroya. Milovníci dizajnu a severského minimalizmu ocenia aj kvalitné obchody s lokálne vyrábaným oblečením Ak si domov prinesiete aj sveter z vlny tunajších oviec, už nikdy vám nebude zima. Výhľad na prístav z budovy Harpa v Reykjavíku.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Bude Hallgrímskirkja prvý krkolomný názov, ktorý sa naučíme?
foto?: Robert Taraba - BUBO Z ikonickej veže Hallgrímovho kostola sa vám naskytne krásny pohľad na celý Reykjavík.
foto?: Robert Zlepšite si ubytovací štandard a spoznajte Island z Vašej základne v hoteli Fosshotel. foto: Foss Ho 4* štandard a najväčší hotel na Islande. foto: Foss Hotel Reykjavík Príjemné izby, pivná záhrada a islandská reštaurácia Haust. foto: Foss Hotel Reykjavík Hotel si môžete objednať priamo v našich Doplnkových službách ku zájazdu. foto: Foss Hotel Reykjavík Slnečné plavidlo alebo Sun Voyager je jedným z najznámejších symbolov Reykjavíku.
foto?: Denisa Novo V Reykjavíku budete mať možnosť ochutnať aj špeciality, ktoré sú typické výlučne pre Island. Ak sa V Verili by ste, že pivo bolo na Islande až do 1.3.1989 zakázané?
foto?: Robert Taraba - BUBO
https:// Spýtajte sa nášho islandského šoféra, aký snack má najradšej.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO S BUBO sprievodcom spoznáte počas prehliadky Reykjavíku tie top miesta. Za ten čas, čo tu strávime, Na Islande žije 3x toľko oviec čo obyvateľov. Pasú sa voľne a najčastejšie sa zdržiavajú v trojiciac Ako z rozprávky. Veď celý ostrov je ako z rozprávky. Tu ešte aj prezident verí na elfov.
foto?: Mirk Štartujeme zlatý okruh. Vnárodnom parku Thingvellir si porozprávame o hranici medzi kontinentmi aj p Prechádzky krajinou, kde sa trhá zem. Terén je upravený, niet sa čoho obávať. foto: Zuzana Hábeková Kontinentálna trhlina v Národnom parku ?ingvellir. Tu vznikol v roku 930 islandský parlament.
foto?: Pohľad na zlatý vodopád Gullfoss. BUBO sprievodca vám rozpovie aj legendu o tom, ako takmer prestal Prichádzame do geotermálnej oblasti. Síra v ovzduší a stúpajúca para prezrádzajú, že ostrov pod naši Strokkur - najznámejší islandský gejzír - tesne pred úplným vytrysknutím.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Takéto divadlo sa nám naskytá každých 6 až 8 minút, niekedy dokonca dvakrát po sebe.
foto: Ľuboš Fel Vyjsť si môžete aj na vyhliadku na kopčeku, odkiaľ sa vám gejzíry ukážu z iného uhla. foto: Robert T Neslávne známa Eyjafjallajökull. Pamätáte si na ňu zo svetových správ?
foto?: Robert Taraba - BUBO BUBO Vám ukáže tie najkrajšie vodopády na ostrove. foto: Zuzana Hábeková - BUBO Úžasný, 60 metrov vysoký lesný vodopád, známy aj ako Skogafoss.
foto?: Zuzana Hábeková - BUBO Podmanivá krása Reynisfjary. Len dIvoký Atlantik a čierny sopečný piesok.
foto: Zuzana Hábeková - BU Toto miesto má fantastickú atmosféru. Človek by si vedel sadnúť na pláž a dívať sa na oceán hodiny. Alky - symbol rozkošného Islandu. Ak ich niekde uvidíme, bude to na južnom pobreží.
foto: Ľuboš Fell Na čiernych plážach južného Islandu sa budeme cítiť ako na inej planéte.
foto?: Martin Šimko - BUBO
Unikátne čadičové stĺpy na pláži Reynisfjara. Prečo ten zaujímavý šesťuholníkový tvar? foto: Zuzana Dostaneme sa až ku majáku na vyhliadke Dyrhóaley. Bez nášho terénneho 4x4 BUBO autobusu a skúseného Kľúčová dierka Dyrholaey je jedným z najfotogenickejších miest na ostrove. Je z čoho vyberať.
foto?: Perfektné osvieženie na letné dni. Ľadovcový jazyk Mýrdalsjökull. 4. najväčší ľadovec na Islande.
fo Milióny rokov starý ľad, pokrytý sopečným prachom. foto: Zuzana Hábeková - BUBO Ulovíte s nami adrenalínový zážitok? Zajazdite si po ľadovci na skútroch! Objednajte si jazdu v naši Islandské kone, ktoré sem priviezli Vikingovia.
foto?: Zuzana Hábeková - BUBO Rettír je úžasný zážitok. Islanďania na stovkách koní zháňajú z pastvín voľne pasúce sa tisícky ovie Romantický Hjalparfoss. Koľko vodopádov sme už videli? foto: Zuzana Hábeková - BUBO Mierime kam iní nie. Len my a mesačná krajina.
foto?: Zuzana Hábeková - BUBO Vulkanické jazero Frostastadavatn v objatí Dúhových hôr. Na výhľady z dnešného dňa určite nezabudete Farebná paleta, akú v žiadnej inej krajine nenájdete.
foto: Martin Šimko - BUBO Vstúpili sme do rezervácie Fjallabak v islandských vysočinách. Bez nášho terénneho BUBO autobusu by Dvojhodinovú túru Dúhovými horami zvládne takmer každý. Výhľady na okolie a samotný terén vás uchvát Krajina ako na inej planéte. V tento deň nás čaká ľahká turistika. foto: Zuzana Hábeková - BUBO Váš BUBO sprievodca Vám presne vystvetlí, kadiaľ sa treba vybrať.
foto: Robert Taraba - BUBO Výhľady z hory Bláhnjúkur, odkiaľ uvidíme celé údolie.
foto?: Zuzana Hábeková — BUBO Okúpete sa v prírodnom termále? Modrá lagúna je super, ale toto je ešte autentickejšie. foto: Ivana Pozorovanie veľrýb v cene zájazdu. Uvidíme vorvaňa? Alebo vráskavca minke?
foto: Ľuboš Fellner - BUB Kúpanie v Modrej lagúne v cene. Fantasticky sa zrelaxujeme a v modrastej vode s drinkom v ruke zreka Dokonalý oddych v štýle obyvateľov Islandu.
foto?: Robert Taraba - BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1122065
Cena od: 3 070 €
Príplatky od: 339 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

07.06.2021 10 dní 3 070 € +339 € odlet: Viedeň letecká
21.06.2021 10 dní 3 270 € +339 € odlet: Viedeň letecká
05.07.2021 10 dní 3 070 € +339 € odlet: Viedeň letecká
19.07.2021 10 dní 3 070 € +339 € odlet: Viedeň letecká
02.08.2021 10 dní 3 070 € +339 € odlet: Viedeň letecká
16.08.2021 10 dní 3 070 € +339 € odlet: Viedeň letecká
30.08.2021 10 dní 3 070 € +339 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Súostrovie oviec a farebných vtáčikov v kombinácii s ostrovom mesačnej prírody v Atlantickom oceáne. Oheň a ľad, zelený mach a čierna láva. Vodopády, sopky, ľadovce, gejzíry a elfovia. Severská exotika.

1. deň:
Odlet a prílet na Faerské ostrovy. Torshavn - exotické hlavné mesto tohto fascinujúceho súostrovia, ktoré navštevuje minimum turistov.  O to viac si ho užijeme. Priamo z letiska vyrážame autobusom na západ ostrova Vágar na slávnu vyhliadku Tralanípan, z ktorej vikingovia hádzali do mora neposlušných otrokov. Dvojhodinová prechádzka kráľovstvom ovcí okolo najväčšieho jazera Faerských ostrovov Sorvagsvatn. Smerujueme k vodopádu Bosdalafossur a pohľad, kde jazero vyzerá akoby položené na útesoch nad Atlantikom. Ak by ste pre Faerské ostrovy mali vybrať jednu fotografiu, toto je ona. Fascinujúca severská príroda. Pokračujeme po južnom pobreží k Trollkonufingur. Ďalšie magické pohľady na skalnaté útesy. Popoludní návšteva najkrajšieho faerského vodopádu Mulafossur, ktorý bol ešte do roku 2004 odrezaný od sveta (kým ho so svetom nespojili tunelom). Smerom k vodopádu nás čaká asi deväťdesiatminútová prechádzka, naspäť nás odvezie autobus. Samozrejme, pohodlnejší môžu ísť obe cesty autobusom, jeden smer peši však určite odporúčame. Magický faerský deň. Večer oslávime tú krásu pri faerských špecialitách.

2. deň:
Prehliadka najväčšieho z faerských ostrovov. Smerujeme do najsevernejšej dedinky Tjornuvík, ktorá má len šesťdesiat obyvateľov. Cestou sa zastavíme pri ďalšom krásnom vodopáde Fossá. Krásnou cestou pokračujeme do dedinky Saksun (10 obyvateľov), severská krajina, impozantné hory, ovce a kde-tu osamelý domček. Biely kostolík sa díva na vodu a aj my sa prejdeme na pláž. Na záver dňa Kirkjubour, duchovné centrum krajiny a najjužnejšia dedinky (50 obyvateľov). Večer zábava v Torshavne.

3. deň:
Smerujeme na najvyšší vrch Faerských ostrovov Slattaratindur. Ľahká štvorhodinová túra na 880 metrov vysoký vrchol, pri ktorej sa trochu zapotíte, ale najmä si užijete ten pocit stáť na streche exotického súostrovia.Názov hory znamená v preklade "plochý vrchol" a možno si na ňom dáte aj exotický futbalový zápas. Budete zaslúžene a príjemne unavení. Večer odporúčame ísť do reštaurácie Áarstova, ktorá stojí na vrchole faerského rebríčka. Náš jednoznačný favorit je lokálne jahňacie mäso.

4. deň:
Voľný program v Thorsavne alebo skvelý fakultatívny výlet na Mykines.
Celodenný výlet na Mykines, prezývaný aj vtáčí ostrov, hniezdisko slávnych mníšikov (puffin). Prichádzame v najvyššej sezóne. Neuveriteľný zážitok.Ráno vyrazíme do malého prístavu Sorvágur odkiaľ nás trajekt zoberies ma Mykines. 45 minútová plavba Atlantikom zo zeleného ostrova na zelenší. Po vylodení sa občerstvíme a po turistickom chodníku sa vydáme na naše safari.  Mníškov s ich nádherným farebným zobákom tu budeme pozorovať v ich prirodzenom prostredí.
Mykines je unikátne miesto, keďže mníšky sa tu schádzajú len v letných mesiacoch a pasú sa výdatnej, čerstvej zelenej tráve. Ostrov je prístupný verejnosti len v lete.
Tisíce, tisíce mníškov budú lietať všade okolo nás. Toto prírodné divaldo budeme pozorvať v nemom úžase. Ak nás omrzí tak si spravíme iné krátke túry po tomto divokom kúsku zeme.
Slnko je ešte vysoko, ale ostrov už musíme opustiť. Trajekt nám odchádza podvečer späť na ostrov Vágar. Ďalší skvelý deň za nami.
Výlet odporúčame milovníkov prírody. Stojí to zato. Realizácia je závislá od počasia. Trajekt na Mykinos v prípade zlého počasia nepremáva a prírodné živly výlet môžu zrušiť. Toto neovplyvníme. Poriadne sa oblečte. Nepremokavá vetrovka, čiapka, pevné topánky a samozrejme fotoaparát nech Vám nechýbajú!

5. deň:
Transfer na letisko a odlet na Island. Pristávame na letisku Keflavik, ktoré počas druhej svetovej vojny vybudovali americké vojská. Posledný lacný alkohol v letiskovom duty free. Transfer z letiska mesačnou krajinou do centra mesta. Ubytovanie v jednom z najpokojnejších hlavných miest Európy. Alebo je piatok a Reykjavík žije?

6. deň:
Čakajú nás slávne LANDMANNALAUGAR. Terénnym vozidlom smerujeme do vnútrozemia údolím ?jórsárdalur so zástavkou pri vodopáde HJALPARFOSS. Rieka Fossa sa tu krásne štiepi na bazaltových stĺpoch a padá do hĺbky 20 metrov. Kaňony, údolia, nespevnené prechody riek, polia čiernej lávy a na obzore majestátna sopka HEKLA, ktorú stredovekí Islanďania považovali za bránu do pekla. Jazero FROSTASTADAVATN obklopené farebnými horami a krátermi. Rímsa krátera LJOTIPOLLUR a jazero v kráteri, v ktorom žijú pstruhy. Okolo nás zrejme najpestrejšie a najfarebnejšie scenérie Islandu. Čas na túru (Laugahraun alebo Blahnukur) v očarujúcom prostredí. Pohodlnejší sa zatiaľ okúpu v prírodných horúcich prameňoch. Návrat do Reykjaviku večer s láskou k Islandu v srdci.

7. deň:
Zlatý islandský trojuholník. Známy zlatý vodopád GULLFOSS, aktívny gejzír STROKKUR a slávny GEYSIR, ktorý dal meno všetkým gejzírom. THINGVELLIR a kontinentálna trhlina ALMANNAGIA, kde sa Európa a Amerika od seba neúprosne vzďaľujú. Miesto najstaršieho fungujúceho parlamentu na svete. Ako mohla pred tisíc rokmi existovať krajina, kde namiesto kráľa a šľachty vládol ľud? REYKJAVÍK: prehliadka hlavného mesta ostrova. Panoráme mesta dominuje Hallgrimov kostol, ktorý nemôžeme obísť. Budeme si rozprávať o tradíciách kultúry žijúcej na konci sveta, o najstaršom parlamente na svete, založenom v roku 930, o krajine, ktorej prezident verí na elfov a kde sa cestná sieť prispôsobuje prianiam trollov. O krajine, kde sa v roku 2009 tretina obyvateľstva chcela vysťahovať z krajiny. Ako vnímajú svoju krajinu teraz? Povieme si aj príbeh o Máni Stein. Chlapcovi, ktorý nebol. A inak, vedeli ste, že na Islande sa pestuje najviac banánov v Európe? Kupujú si ich Grónčania.

8. deň:
Celodenný výlet na južné pobrežie Islandu. Dva fantastické vodopády Seljalandsfoss a Skogafoss a výhľad na známy skalný útvar Dyrholaey s množstvom hniezdiacich vtákov. Dedinka VIK, ktorá pri ktoromkoľvek výbuchu sopky môže zaniknúť pod masou vody z ľadovcov. Prečo tu ľudia žijú? Fascinujúce čierne pláže na najjužnejších miestach Islandu. Aký je najbližší kontinent smerom na juh? Že by Antarktída? Sopka EYJAFJALLAJOKULL preslávila Island na celom svete. My ju pri dobrom počasí uvidíme. Návrat do Reykjaviku. Pre záujemcov návšteva v jednej z top-reštaurácií mesta. Najmä milovníci rýb a jahňaciny si prídu na svoje, no ochutnať môžete aj veľrybu, či koňa. Reykjavík je malý, no kvalitou reštaurácií patrí medzi európsku špičku. Ochutnáte. Pochopíte.

9. deň:
Vyrážame na pozorovanie veľrýb a pobrežného vtáctva. Porozprávame si o tradícii lovu veľrýb na Islande a uvidíme aj kolóniu slávnych aliek. Podarí sa nám vidieť veľryby aj teraz? Návrat do prístavu. Kto bude mať chuť, môže hneď po vylodení veľrybie mäso ochutnať. Poobede sa okolo sídla islandského prezidenta BESSASTADIR presunieme k najnavštevovanejšiemu miestu Islandu. MODRÁ LAGÚNA a nezabudnuteľné kúpanie sa v termálnej vode bohatej na minerály. Návrat do Reykjavíku.

10. deň:
Odlet a prílet domov.