tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,09 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 8,72 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť všetky »

Faerské ostrovy a Island

/uploads/covery zajazdov/faery_cover.jpg Krásne Faerčanky v krojoch počas sviatku, známeho ako Ólavsoka. Slávi sa 28. a 29. júla. Sviatkom sa foto: Peter Droba - BUBO Večer sa opäť vrátime do Torshavnu, aby sme sa pripravili na ďalší deň a zrekapitulovali dnešné záži Ideálne pri miestnom pive. Odporúčame rôzne druhy Okkara, ktoré patria na ostrovoch medzi najpopulár Pocit na vrchole za tú námahu zaručene stojí. Ak sa nevyberiete na Mykines, deň môžete stráviť objavovaním Torshavnu. Mesto je plné kvalitných reš Nechýbajú ani umelecké dielne a galérie, odkiaľ si môžete priniesť krásne, originálne suveníry. Napríklad v galérii Listasavn Foroya. Milovníci dizajnu a severského minimalizmu ocenia aj kvalitné obchody s lokálne vyrábaným oblečením Ak si domov prinesiete aj sveter z vlny tunajších oviec, už nikdy vám nebude zima. Výhľad na prístav z budovy Harpa v Reykjavíku.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Bude Hallgrímskirkja prvý krkolomný názov, ktorý sa naučíme?
foto?: Robert Taraba - BUBO Z ikonickej veže Hallgrímovho kostola sa vám naskytne krásny pohľad na celý Reykjavík.
foto?: Robert Zlepšite si ubytovací štandard a spoznajte Island z Vašej základne v hoteli Fosshotel. foto: Foss Ho 4* štandard a najväčší hotel na Islande. foto: Foss Hotel Reykjavík Príjemné izby, pivná záhrada a islandská reštaurácia Haust. foto: Foss Hotel Reykjavík Hotel si môžete objednať priamo v našich Doplnkových službách ku zájazdu. foto: Foss Hotel Reykjavík Slnečné plavidlo alebo Sun Voyager je jedným z najznámejších symbolov Reykjavíku.
foto?: Denisa Novo V Reykjavíku budete mať možnosť ochutnať aj špeciality, ktoré sú typické výlučne pre Island. Ak sa V Verili by ste, že pivo bolo na Islande až do 1.3.1989 zakázané?
foto?: Robert Taraba - BUBO
https:// Spýtajte sa nášho islandského šoféra, aký snack má najradšej.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO S BUBO sprievodcom spoznáte počas prehliadky Reykjavíku tie top miesta. Za ten čas, čo tu strávime, Na Islande žije 3x toľko oviec čo obyvateľov. Pasú sa voľne a najčastejšie sa zdržiavajú v trojiciac Ako z rozprávky. Veď celý ostrov je ako z rozprávky. Tu ešte aj prezident verí na elfov.
foto?: Mirk Štartujeme zlatý okruh. Vnárodnom parku Thingvellir si porozprávame o hranici medzi kontinentmi aj p Prechádzky krajinou, kde sa trhá zem. Terén je upravený, niet sa čoho obávať. foto: Zuzana Hábeková Kontinentálna trhlina v Národnom parku ?ingvellir. Tu vznikol v roku 930 islandský parlament.
foto?: Pohľad na zlatý vodopád Gullfoss. BUBO sprievodca vám rozpovie aj legendu o tom, ako takmer prestal Prichádzame do geotermálnej oblasti. Síra v ovzduší a stúpajúca para prezrádzajú, že ostrov pod naši Strokkur - najznámejší islandský gejzír - tesne pred úplným vytrysknutím.
foto: Ľuboš Fellner - BUBO Takéto divadlo sa nám naskytá každých 6 až 8 minút, niekedy dokonca dvakrát po sebe.
foto: Ľuboš Fel Vyjsť si môžete aj na vyhliadku na kopčeku, odkiaľ sa vám gejzíry ukážu z iného uhla. foto: Robert T Neslávne známa Eyjafjallajökull. Pamätáte si na ňu zo svetových správ?
foto?: Robert Taraba - BUBO BUBO Vám ukáže tie najkrajšie vodopády na ostrove. foto: Zuzana Hábeková - BUBO Úžasný, 60 metrov vysoký lesný vodopád, známy aj ako Skogafoss.
foto?: Zuzana Hábeková - BUBO Podmanivá krása Reynisfjary. Len dIvoký Atlantik a čierny sopečný piesok.
foto: Zuzana Hábeková - BU Toto miesto má fantastickú atmosféru. Človek by si vedel sadnúť na pláž a dívať sa na oceán hodiny. Alky - symbol rozkošného Islandu. Ak ich niekde uvidíme, bude to na južnom pobreží.
foto: Ľuboš Fell Na čiernych plážach južného Islandu sa budeme cítiť ako na inej planéte.
foto?: Martin Šimko - BUBO
Unikátne čadičové stĺpy na pláži Reynisfjara. Prečo ten zaujímavý šesťuholníkový tvar? foto: Zuzana Dostaneme sa až ku majáku na vyhliadke Dyrhóaley. Bez nášho terénneho 4x4 BUBO autobusu a skúseného Kľúčová dierka Dyrholaey je jedným z najfotogenickejších miest na ostrove. Je z čoho vyberať.
foto?: Perfektné osvieženie na letné dni. Ľadovcový jazyk Mýrdalsjökull. 4. najväčší ľadovec na Islande.
fo Milióny rokov starý ľad, pokrytý sopečným prachom. foto: Zuzana Hábeková - BUBO Ulovíte s nami adrenalínový zážitok? Zajazdite si po ľadovci na skútroch! Objednajte si jazdu v naši Islandské kone, ktoré sem priviezli Vikingovia.
foto?: Zuzana Hábeková - BUBO Rettír je úžasný zážitok. Islanďania na stovkách koní zháňajú z pastvín voľne pasúce sa tisícky ovie Romantický Hjalparfoss. Koľko vodopádov sme už videli? foto: Zuzana Hábeková - BUBO Mierime kam iní nie. Len my a mesačná krajina.
foto?: Zuzana Hábeková - BUBO Vulkanické jazero Frostastadavatn v objatí Dúhových hôr. Na výhľady z dnešného dňa určite nezabudete Farebná paleta, akú v žiadnej inej krajine nenájdete.
foto: Martin Šimko - BUBO Vstúpili sme do rezervácie Fjallabak v islandských vysočinách. Bez nášho terénneho BUBO autobusu by Dvojhodinovú túru Dúhovými horami zvládne takmer každý. Výhľady na okolie a samotný terén vás uchvát Krajina ako na inej planéte. V tento deň nás čaká ľahká turistika. foto: Zuzana Hábeková - BUBO Váš BUBO sprievodca Vám presne vystvetlí, kadiaľ sa treba vybrať.
foto: Robert Taraba - BUBO Výhľady z hory Bláhnjúkur, odkiaľ uvidíme celé údolie.
foto?: Zuzana Hábeková — BUBO Okúpete sa v prírodnom termále? Modrá lagúna je super, ale toto je ešte autentickejšie. foto: Ivana Pozorovanie veľrýb v cene zájazdu. Uvidíme vorvaňa? Alebo vráskavca minke?
foto: Ľuboš Fellner - BUB Kúpanie v Modrej lagúne v cene. Fantasticky sa zrelaxujeme a v modrastej vode s drinkom v ruke zreka Dokonalý oddych v štýle obyvateľov Islandu.
foto?: Robert Taraba - BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1122065
Cena od: 3 270 €
Príplatky od: 339 €
Doprava: letecká
Termín: 21.06.2021 10/9 dní/nocí
Obchodník: 35824859
Kód termínu: 55801058

« Späť na výber termínu a popis zájazdu
Poznávacie zájazdy
Torshavn Typ ubytovania:
Faerské ostrovy (Dánsko), Streymoy (ostrov), Torshavn
Letisko:    
Strava:    
Pre zobrazenie komplexného cenníka vyberte zodpovedajúci typ ubytovania.
Cena celkom: N/A

Obsiahnuté údaje sú výlučne informatívne.