tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,38 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,49 HRK
Turecká lira  EUR 10,15 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »

San Maríno a Apúlia s kúpaním

Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Aleberobello, domčeky Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Matera Autobusový poznávací zájazd, Taliansko,San Maríno a Apúlia, Altamura alej Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Palazzo Ducale Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Aleberobello, domčeky Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Aleberobello, domčeky Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Aleberobello, domčeky Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Aleberobello, domčeky Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Aleberobello, domčeky Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Altamura Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Basilica St. Angelo Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Basilica St. Martino Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Basilica st. Martino Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, jaskyňa Castellana Grotte Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, jaskyňa Castellana Grotte Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Castello Svevo Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Altamura, katedrála Duomo Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Altamura, kostol Madonna dei martiri Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Altamura, kostol st. Chiara Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Matera Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Matera Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Monte San Angelo Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Monte San Angelo Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, San Maríno, najstaršia veža Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, San Maríno Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Bari, kostol sv. Mikuláša Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Bari, sv. Mikuláš Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, bruschetta al pomodoro Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Altamura tradičný chlieb Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Matera, kostol sv. Františka z Assisi Autobusový poznávací zájazd, Taliansko, San Maríno a Apúlia, Matera, kostol sv. Františka z Assisi
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1122652
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rýchly popis:
Tento poznávací zájazd je dokonalý pre milovníkov spojenia histórie, kultúry, prírody a zábavy. Cesta vedie cez San Marino do regiónu Apúlia, kde turistov nadchne veľkolepá architektúra miest, ako napr. Bari, či kláštorov Santa Maria delle Grazie, UNESCO mesto na skalách Matera, nezvyčajné domy „trulli“ a iné najkrajšie dedinky Talianska. Z prírodných zaujímavostí sa ponúka jaskyňa pri dedinke Castellana Grotte a príjemný dojem dotvorí deň strávený kúpaním v mori.

Ubytovanie: 5x v hoteli

Stravovanie: 5x raňajky

San Marino – Urbino – San Giovanni Rotondo - Monte Sant´Angelo - Castellana Grotte - Martina Franca – Alberobello – Bari – Matera – Altamura – Vieste

Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, tranzit cez Rakúsko do Talianska, ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, krátky presun a prehliadka hlavného mesta San Marína, ktoré je tretím najmenším štátom v Európe a piatym najmenším na svete a pravdepodobne najstaršou stále existujúcou republikou na svete (založená v roku 301). Krátky presun do mesta Urbino, ktoré je rodiskom známeho maliara Rafaela Santiho. Historickú časť mestečka tvorí spleť stredovekých a renesančných uličiek, nad ktorými sa týči pýcha mesta – najkrajší renesančný palác v Taliansku - Palazzo Ducale. Po prehliadke mesta transfer do hotela, nocľah.

3. deň – po raňajkách presun autobusom na polostrov Gargano, návšteva mestečka San Giovanni Rotondo, miesta pôsobenia Pátra Pia. Prehliadka kapucínskeho kláštorného komplexu Santa Maria delle Grazie s hrobom Pátra Pia. Pokračovanie do historicky zaujímavého mestečka Monte Sant´Angelo, známeho pútnického miesta vo výške 800 m n. m. v južnej časti polostrova. Na najvyššom mieste sa nachádza normandsko-aragónsky hrad z 13. st. Podľa legendy je domovom ducha Biancy Lancia, poslednej manželky sicílskeho kráľa Friedricha II. Transfer do hotela, nocľah.

4. deň – po raňajkách presun do malebnej dedinky Castellana Grotte, kde sa nachádza jaskynný súbor s impozantnou kvapľovou výzdobou. Transfer do šarmantného mestečka Martina Franca na krátku prehliadku: námestie Piazza Roma s Palácom Ducale, námestie Piazza Plebiscito s jedinečnou Bazilikou di San Martino. Presun do Alberobello, v ktorom sa zachovalo ucelené historické jadro, tvorené nezvyčajnými domami typu „trulli“ - v roku 1996 zapísané do zoznamu UNESCO. Transfer do hotela, nocľah.

5. deň – raňajky, krátka prehliadka mesta Bari: staré mesto s krivoľakými uličkami a románskou Bazilikou sv. Mikuláša, v ktorej sú uložené ostatky svätca. Presun a návšteva Matery – mesta na strmých skalnatých kopcoch, zapísaného do zoznamu UNESCO. Ľudia sa prispôsobili tunajším ťažkým podmienkam a vytvorili si jaskynné príbytky, ale aj skalné chrámy, ktoré dávajú tomuto miestu jedinečné čaro. Zastávka v malebnom meste Altamura, známom v celom Taliansku pre svoj vynikajúci chlieb s chráneným označením pôvodu, starú románsku katedrálu a svetovo významné paleontologické náleziská. Transfer do hotela, nocľah.

6. deň – raňajky, krátky presun. V prípade priaznivého počasia možnosť kúpania v mori. V prípade nepriaznivého počasia celodenný výlet na džípoch do prírodnej rezervácie Foresta Umbra. Nočný transfer na Slovensko.

7. deň – tranzit cez Rakúsko a návrat na Slovensko v popoludňajších hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 5x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 10 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, pripoistenie COVID 2,60 EUR/osoba do 70 rokov/deň, 5,20 EUR/osoba 70-85 rokov/deň (možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS), orientačná cena vstupov 60 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 155 EUR/5 nocí, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 140 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR.

Typ stravy:

raňajky


Dni:
7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD