tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,57 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 10,08 TRY
Americký dolar  EUR 1,22 USD

Zobraziť všetky »

To najlepšie z Dubaja s návštevou Abu Dhabi

Destinácia: SAE
Kód zájazdu: 1150549
Cena od: 699 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

16.10.2021 5 dní First Minute 699 € +0 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Zoznámite sa s tým najlepším, čo Dubaj ponúka. Luxus, exotika, mrakodrapy, megalomanské nákupné centrá, moderné a historické budovy – to všetko sa vynorí, ak sa povie Dubaj. Vyjdete na najvyššiu budovu sveta, uvidíte úžasnú svetelnú show spievajúcej fontány, mramorovú mešitu šejka Zayeda v hlavnom meste Abu Dhabi, najväčšie nákupné centrum na svete, prvý sedemhviezdičkový hotel na svete Burj Al Arab,...
Dozviete sa rôzne zaujímavosti ako napríklad, že 90 percent obyvateľov Dubaja sú cudzinci, nachádza sa tu automat, ktorý vydáva zlaté tehličky, dubajská polícia vlastní autá ako Lamborghini, Ferrari, Bentley... V Dubaji nič nie je nemožné. Spoznajte luxusný Dubaj, mesto neobmedzených možností, ktoré je nutné vidieť na vlastné oči...

Program :


1.deň :
odlet z Bratislavy, prílet do Dubaja, transfer na hotel, ubytovanie.


2.deň :
po raňajkách si prehliadne ultramodernú mrakodrapovú časť Dubaja – Dubaj Marina.
Dubajský prístav je vsadený do scenérie plnej mrakodrapov a moderných stavieb, nechýba ani jachtársky klub pre miestnu elitu. Poobede navštívite najväčšie nákupné centrum, nákupný raj Dubai Mall, kde okrem nespočetného množstva nákupov Vás ohromí množstvo atrakcií okrem toho aj jedno z najväčších akvárií na svete, kde žije viac ako 300 druhov morských živočíchov.
Symbolom tejto štvrti je najvyššia budova na svete Burj Khalifa, ktorá meria 828 metrov a má 163 poschodí.
Môžete vyjsť až na 124. poschodie. Celý deň zakončíte nezabudnuteľnou svetelnou show tancujúcej fontány, ktorá je dlhá viac ako 250 metrov a voda bude striekať až do výšky 150 metrov v žiare niekoľko tisíc reflektorov. Vo večerných hodinách presun na hotel. Nocľah.

3.deň :
po raňajkách návšteva ďalšieho symbolu Dubaja – prvého sedem hviezdičkového hotela na svete - Burj Al Arab, možnosť fotenia z vedľajšej verejnej pláže.
Zastávka pri mešite Jumeirah. Odtiaľ sa presuniete k starej časti mesta k štvrti Bastakyia a k Dubaj Creeku, kde uvidíte domy pôvodných obyvateľov. V prípade záujmu budete mať možnosť navštíviť miestne múzeum, ktoré sa venuje pôvodnému životu i obrovskému rozmachu Dubaja.
Neskôr nastúpite na typický dopravný prostriedok – drevené lodičky a prepravíte sa na arabské trhy – súky. Navštívite trh so zlatom, s korením. Neskôr budete mať možnosť okúpať sa v mori. Podvečer presun na hotel. Individuálny program. Nocľah.

4.deň :
po raňajkách možnosť kúpania sa v mori, prípadne návšteva hlavného mesta Spojených arabských emirátov Abu Dhabi, kde uvidíte rozprávkovú mešitu šejka Zayeda. Mramorovú mešitu označujú za drahokam Abu Dhabi. 
V hlavnej sále sa nachádza slávny koberec, ktorý je najväčší na svete. Má rozlohu 5762m2 a na jeho výrobe sa podieľalo naraz 1200 tkáčov. Koberec váži neuveriteľných 35 ton. 
Vrcholom všetkej pompéznosti je séria veľkých lustrov v hlavnej sále, ktoré na objednávku vyrobila nemecká firma Faustig v spolupráci s rakúskym šperkárstvom Swarovski. V popoludňajších hodinách odchod z Abu Dhabi do hotela v Dubaji. Individuálny program. Nocľah.

5.deň :
v ranných hodinách presun na letisko. Odlet z Dubaja do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
leteckú dopravu Bratislava- Dubaj - Bratislava
JE POTREBNÝ CESTOVNÝ PAS !!!
letiskové a servisné poplatky
služby sprievodcu počas celého zájazdu
prehliadku Dubaja
4 x hotelové ubytovanie v kategórii min. 4*
4 x raňajky
príručnú batožinu do 7 kg

V cene nie je zahrnuté:
príplatok za jednolôžkovú izbu 40 € / osoba / noc
batožina do podpalubia do 20 kg - 40 € / spiatočná cesta
komplexné cestovné poistenie UNION - 3 € / deň
Burj Khalifa - 124.poschodie - cca 40 - 45 €
Dubai Mall akvárium - cca  25 - 28 € 
výlet do Abu Dhabi - cca 80 Eur / dospelá osoba
privátna miestna doprava po celom Dubaji, transfér z letiska na hotel a späť - cca 55 - 60 € / osoba
miestny certifikovaný sprievodca - cca 10 € / osoba / deň ( záleží od počtu cestujúcich osôb ) - sprievodca je potrebný na 3 dni
prípadná pobytová taxa - cca 2-4 EUR / osob / noc ( platba na mieste )
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.