tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,38 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 18,47 TRY
Americký dolar  EUR 1,03 USD

Zobraziť všetky »

Velká cesta za perlami Norska

NORSKO NORSKO NORSKO NORSKO
Destinácia: Nórsko
Kód zájazdu: 1218155
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

TRASA ZÁJAZDU: Oslo • Dombas • Björli • Cesta Trollov • Cesta orlov • Geirangerfjord • Dalsnibba • Sognefjord • Bergen • Hardangerfjord • Latefoss • Stavanger • Heddal


1. DEN

Odlet do Osla. Podľa letového poriadku prvá časť prehliadky hlavného mesta Nórska. Výjazd na Holmenkollen s očarujúce vyhliadkou na mesto a Oslofjord. Nocľah.


2. DEŇ

Raňajky. Prejazd cez NP Jotunheimen s panoramatickými zastávkami s výhľadom na najvyššie horské velikány. Cesta bude pokračovať údolím ľadovcovej rieky Sjoa, ktorá je vďaka svojim divokým perejám veľmi populárne medzi raftárov, až do údolia Gudbrandsdalen so známym strediskom Dombas. Nocľah.


3. DEŇ

Raňajky. Odchod cez horské stredisko Björli. Cesta povedie medzi vodopádmi a horskými štítmi k najvyššej kolmej skalnej stene Európy, odkiaľ začína trasa nevšedných krás nazývaná "Zlatá cesta" - neopakovateľná Cesta Trollov, prejazd horským masívom Romsdalu, plavba trajektom Linde-Eidsdal a dobrodružná Cesta orlov do Geiranger. Okružná panoramatická plavba po Geirangerfjordu, oi. okolo vodopádov Sedem sestier. výjazd do drsnej horskej krajiny na úpätí hory Dalsnibba a za priaznivého počasia výjazd na jej vrchol s nádhernou vyhliadkou a zjazd k Nordfjordu. Nocľah.


4. DEŇ

Raňajky. Dopoludnia vychádzka do NP Jostedalsbreen a prechádzka krásnym horským údolím k ľadovcu Brigsdalsbreen. Popoludní trasa zamieri pozdĺž jazera Jölstravatnet k najväčšiemu fjordu Nórska Sognefjordu. Nocľah.


5. DEŇ

Raňajky. Prejazd panoramatickou cestou pozdĺž pobrežných fjordov do Bergenu. Prehliadka starobylého Bergenu s unikátnymi hanzovými domami, starobylou prístavnou pevnosťou, stredovekými kostolmi s najkrajším z nich Mariánskym, akváriom morských živočíchov, povestným rybím trhom aj lanovkou na miesta s nádhernou vyhliadkou na mesto a okolité zálivy. Nocľah.


6. DEŇ

Raňajky. Po zastávke pri vodopádoch Steinsdalfossen povedie cesta po brehoch Hardangerfjordu na dohľad ľadovca Folgefonna a potom trajektom Kvanndal-Utne a Sorfjordem cez Oddu k divokým vodopádom Latefoss. Popoludní prejazd na pobreží Atlantiku a po plavbe trajektom Ars¬vagen-Mortavik krátke zastavenie v Stavangeri. Nocľah.


7. DEŇ

Raňajky. Po zastávke u Hafrs-fjordu, kde tri kamenné meče zaťaté do zeme pripomínajú, kde sú korene Nórskeho kráľovstva, plavba loďou kúzelným Lysefjordom pod povestnou skalné plošinou Prekestolen týčiaci sa 600 m nad jeho hladinou. Po pristátí v Lysebotne výjazd unikátnej cestou serpentín a tunelov na vyhliadku na fjord. Prejazd ľudoprázdnou náhornou planinou do kraja Telemark. Nocľah.


8. DEŇ

Raňajky. Dopoludnia putovanie monumentálnymi prírodnými scenériami Telemarku. Po zastávke pri najvýstavnejšieho z nórskych stavkirke v Heddale prejazd do Osla a dokončenie prehliadky mesta s pevnosťou Akershus, kráľovským palácom, katedrálou, radnicou, unikátnou budovou opery, múzeom vikingských lodí, expozíciami dokumentujúcimi úspechy nórskych polárnikov, parkom so sochami Gustava Vigelanda. Nocľah.


9. DEŇ

Raňajky. Individuálne voľno. Transfer na letisko a odlet do ČR.

MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV: 25.

CENA ZAHŔŇA: leteckú dopravu Praha-Oslo-Praha s možným prestupom, letiskové taxy a ďalšie poplatky, transfer letisko-hotel-letisko, dopravu klimatizovaným autokarom, trajekty podľa programu, plavbu po Lysefjordom, výjazd na Dalsnibba, 8 nocí v 2lôžkovej izbe v hoteloch s raňajkami, služby česky hovoriaceho sprievodcu

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 8x večera (6 490 Sk), 1lôžková izba (9 490 Sk)

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, vstupy cca 900 NOK

Zmena programu vyhradená