tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,75 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 17,46 TRY
Americký dolar  EUR 1,04 USD

Zobraziť všetky »

Do srdca nórskych fjordov - Poznávací zájazd

Destinácia: Nórsko
Kód zájazdu: 1227023
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:
1.deň »
odlet z Prahy do Osla, prehliadka mesta začne pešou zónou (katedrála, parlament, kráľovský zámok i radnica). Prejdeme k polostrovu múzeí Bygdoy, k parku Frogner so sochami G. Vigelanda a modernej časti mesta na brehu fjordu (Opera, knižnica a múzeum maliara E. Muncha). Zo známeho športoviska Holmenkollen si večer ako na dlani pozrieme celé Oslo a vody Oslofjordu. Ubytovanie mimo centra mesta, nocľah.

2.deň »
raňajky, dokončenie prehliadky Osla. Popoludní navštívime Lillehammer (dejisko ZOH 1994) pri najväčšom nórskom jazere Mjosa. Presun na ubytovanie (večera za príplatok) a nocľah.

3.deň »
raňajky, dnešok patrí prírode národných parkov Rondane a Jotunheimen. Po prechádzke pri malebných jazerách môžete ochutnať skvelé vafle s jahodami a smotanou. Očarí nás ľadovcová rieka Sjoa v tiesňave Ridderspranget. Presun na ubytovanie, večera a nocľah.

4.deň »
raňajky, zamierime pozdĺž perejí a vodopádov divokej rieky Rauma údolím Romsdalen ku najvyššej kolmej stene Európy - Trollveggen (Trolia stena). Úchvatným zážitkom bude stúpanie 11 zákrutami ikonickej cesty Trollstigen.Deň zavŕšime plavbou po fjorde Geirangerfjord okolo vodopádov „Sedem sestier“. Za dobrého počasia vyjdeme serpentínami na vyhliadku na hore Dalsnibba a ďalej na ubytovanie. Večera a nocľah.

5.deň »
raňajky, dnes uvidíme jeden z najkrajších ľadovcových splazov na svete Nigardsbreen (ide o výbežok najväčšieho európskeho ľadovca Jostedalsbreen). Prídeme k nemu jazdou okolo fjordu Lustrafjord a plavbou loďkou po ľadovcovom jazere. Z turistickej cesty Sognefjellvegen uvidíme ľadovce pod najvyššou horou Nórska a celej Škandinávie Galdhoppigen (2469 m) a dramatickými prírodnými scenériami prídeme na miesto ďalšieho ubytovania. Večera a nocľah.

6.deň »
raňajky, cestou na letisko sa zastavíme v mestečku Lom, kde si pozrieme starobylý stĺpový kostol Stavkirke. V závislosti od aktuálnych letových časov odlet do Prahy.

Popis:
Ubytovanie:
5 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v turistickom hoteli.

Stravovanie:
5 x raňajky a 3 x večere.

Doprava:
Letecká doprava » Praha - Oslo a späť.

Ostatné:
doprava autobusom v Nórsku, plavba po Geirangerfjorde, vnútroštátne trajekty, služby slovenského/českého sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu180 €, večera v Lillehammeri 25 €, vstupné cca 500 NOK (asi 52 €).