tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,38 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,51 HRK
Turecká lira  EUR 18,47 TRY
Americký dolar  EUR 1,03 USD

Zobraziť všetky »

Gruzínsko všetkými zmyslami De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Gruzínsko
Kód zájazdu: 1235537
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:

1. deň » odlet z Viedne do hlavného mesta Gruzínska - Tbilisi, transfer autobusom do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.
2. deň » raňajky, výlet do vinárskeho regiónu Kakheti začneme v dedinke Badiauri ochutnávkou syra a gruzínskeho chleba priamo z pece. Pokračujeme prehliadkou Kláštora sv. Nino v Bodbe s úžasným výhľadom na údolie Alazani a cyprusové lesy. Rajom pre zaľúbených je mestečko Signaghi, kde možno uzavrieť sobáš v ktorýkoľvek deň i hodinu. Navštívime známe vinárstvo Kindzmarauli, kde sme pre vás pripravili ochutnávku vína a ukážku prípravy gruzínskeho jedla „khachapuri“. Napokon si pozrieme kráľovskú citadelu v Gremi. Návrat do Tbilisi, večera a nocľah.
3. deň » raňajky, výlet za krásami severného Gruzínska a Kaukazu začneme prehliadkou kláštora Jvari (UNESCO). Ďalšou zastávkou bude okolie vodného rezervoáru Jinvali a pevnosti Ananuri, lyžiarske stredisko Gudauri a fotozastávka pri Oblúku priateľstva vo výške viac než 2300 m. Vrcholom cesty bude návšteva Chrámu Svätej Trojice v Gergeti ležiacom vo výške 2170 m (jazda na vozidlách 4x4) pod majestátnou horou Kazbegi (5047 m), kde bol podľa gruzínskej povesti pripútaný Prometheus. Návrat po ceste spájajúcej Rusko s Arménskom a Iránom do Tbilisi, večera v miestnej reštaurácii, návrat do hotela a nocľah.
4. deň » raňajky, odchod na návštevu múzea gruzínskeho rodáka J.V. Stalina v Gori. Prehliadka unikátneho jaskynného mesta Uplistsikhe (UNESCO). Cesta do druhého najväčšieho mesta Kutaisi, kde navštívime stredoveký kláštorný komplex Gelati (UNESCO) a Katedrálu Bagrati (UNESCO). Ubytovanie v hoteli v známom kúpeľnom mestečku Tskaltubo, večera v hoteli a nocľah.
5.deň » raňajky, návšteva krásnej Prometheovej jaskyne, kde je aktuálne sprístupnených turistom 6 z 22 siení v dĺžke 1420 m. Prehliadka skvele zrekonštrovaného hradného komplexu Rabati (pôvodne z 9. st.) pri Akhaltsikhe. Ubytovanie v hoteli v lyžiarskom stredisku Bakuriani, večera a nocľah.
6. deň » raňajky, návšteva obľúbeného kúpeľného mestečka Borjomi, kde priamo pri prameni ochutnáme svetoznámu minerálnu vodu (gruzínsky exportný artikel č.1) a prejdeme sa v zaujímavom parku. Následne vás pozveme do sveta vína v Chateau Mukhrani, zámku, záhrady a vínnych pivníc najstaršej kráľovskej dynastie sveta – Bagrationi. Prehliadka s ochutnávkou vína a ukážkou prípravy gruzínskeho jedla „khinkali“ a sladkej pochúťky „churchkhela“. Deň zakončíme prehliadkou bývalého hlavného mesta Mtskcheta a Katedrály Svetitskhoveli (UNESCO), večera v reštaurácii, ubytovanie v hoteli a nocľah.
7. deň » raňajky, prehliadku centra Tbilisi začneme pri Katedrále Sameba (jeden z najväčších ortodoxných chrámov sveta) a chráme Metekhi. Lanovkou sa pohodlne vyvezieme na starobylú pevnosť Narikala, prejdeme sa po historickej štvrti Abanotubani so známymi sírnymi kúpeľmi. Nebude chýbať ani prehliadka továrne a ochutnávka prémiovej značky gruzínskeho brandy Sarajishvili, návšteva miestneho trhu a večera s folklórnou show. Návrat do hotela a nocľah.
8. deň » raňajky, voľno, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet do Viedne.

Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch po trase zájazdu

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky, večere a voda).

Doprava:
Letecká doprava » Viedeň – Tbilisi a späť.

Ostatné:
doprava autobusom v Gruzínsku podľa programu, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov, ochutnávky vín v Kindzmarauli a Chateau Mukhrani, ochutnávka brandy Sarajishvili, ukážky prípravy 3 tradičných jedál a pochúťok, ochutnávka chleba a syra v Badiauri, prehliadky s miestnym gruzínskym sprievodcom, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 180 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 20 €/os.