tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,75 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 17,46 TRY
Americký dolar  EUR 1,04 USD

Zobraziť všetky »

Cesta do Bergenu

Destinácia: Nórsko
Kód zájazdu: 1250140
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Ako už samotný názov napovedá, cieľom zájazdu bude mesto Bergen, nazývané hlavným mestom západnej časti Nórska. Obyvatelia Bergenu sú pyšní na svoje všestranné mesto s dlhými historickými a kultúrnymi tradíciami. V Bergene sa nachádza viacero zaujímavých atrakcií, kvôli ktorým sem prichádzajú turisti z celého sveta. Za zmienku stoja napríklad Fisketorget ( tržnica s rybami ) alebo Floibane, ktorou sa vyveziete na vrch Floyen, Bryggen so starými drevenými domami z 18.storočia a v neposlednom rade aj pevnosťou Bergenhus z 13.storočia. Atrakciou mesta je tiež aj najvyššia budova na svete postavená z dreva, so svojimi 14 poschodiami a výškou 51metrov. Obľúbeným miestom turistov je aj akvárium s tuleňmi a tučniakmi. Mesto Bergen leží medzi siedmimi horami, Sandviksfjellet, Floyfjellet, Rundemanen, Ulriken, Lovstakken, Damsgardsfjellet og Lyderhorn. Okolie tak ponúka skvelé podmienky pre turistiku. Zájazd okrem návštevy Bergenu zahŕňa aj množstvo iných známych a turistami vyhľadávaných miest, ako sú napr. mesto Rjukan, vrch Gaustatoppen, drevený kostol z 19.storočia v Heddal, vodopád Tvindefossen, Flam a známa železnica Flamsbane, Aurlandsfjord a vyhliadka Stegastein. Počas jazdy touto rozmanitou krajinou sa vám naskytnú fascinujúce výhľady na nádhernú prírodu, či už fjordy, hory alebo vodopády.

Popis zájazdu
1.deň:

po prílete nasleduje presun do nórskej metropoly Oslo. Program v závislosti od času príchodu. Ubytovanie


2.deň:

po raňajkách sa vydáme na cestu za spoznávaním prírodných krás Nórska. Zastavíme sa pri jednom z 28 zachovalých drevených kostolov z 12.storočia v obci Heddal. Odtiaľ pokračujeme k ďalšiemu cieľu, ktorým je vrch Gaustatoppen s výškou 1883 m.n.m. Mnohí si myslia, medzi nimi aj Lonely Planet, že Gaustatoppen je jedným z najkrajších nórskych vrchov. Možnosť túry alebo len prechádzka v okolí. V prípade priaznivého počasia vidieť až 1/6 Nórska. Navštívime mesto Rjukan, ktoré je na zozname UNESCO. Dalo by sa povedať, že mesto Rjukan je taký malý diel zo svetovej histórie, prebiehali tu boje počas ll.svetovej vojny. Mesto leží celý deň v tieni hôr, preto boli nad mesto namontované obrovské zrkadlá, pomocou ktorých sa do mesta vnáša viac svetla. Ubytovanie v krásnom horskom prostredí v známom lyžiarskom stredisku Gaustablikk.


3.deň:

po raňajkách si to namierime do turisticky známej oblasti Vikedal. Cestou si doprajete pohľady na najväčší národný park v Nórsku, ktorým je NP Hardangervidda. Pri jazde horskými prechodmi sa vám naskytnú úžasné výhľady na fjordy a údolia. Samotná cesta je jeden veľký zážitok. Možnosť nenáročnej tury po dohode s účastníkmi zájazdu. Ubytovanie


4.deň:

po raňajkách nás čaká zaujímavá a pekná cesta do Bergenu. Budeme prechádzať podmorským tunelom, ale aj plaviť sa trajektom. Po príchode do Bergenu si urobíme prehliadku mesta, navštívime Fisketorget ( rybí trh ), prejdeme sa v prístavnej časti Bryggen so starými drevenými domami z 18.storočia, vyvezieme sa na Floen, odkiaľ budete mať mesto ako na dlani. Ubytovanie.


5.deň:

po raňajkách bude našim cieľom dobre známy Flam a preslávená železnica Flamsbane. Cestou nás čaká niekoľko atrakcií, medzi ktorými sú kaskádovitý vodopád Tvindefossen, či mesto Voss známe ako mesto extrémnych športov alebo Gudvangen s vikingským múzeom Viking Valley. Krásna príroda a fascinujúce výhľady sú už snáď samozrejmosťou. V prípade záujmu, tí ktorí budú chcieť, môžu absolvovať jazdu po Flamsbane ( jazda nie je v cene zájazdu ). Možnosť nenáročnej turistiky po dohode. Ubytovanie.


6.deň:

po raňajkách je v pláne cesta naspäť do Oslo. Tá nás povedie cez Aurlandsvangen s vyhliadkou Stegastein, prejdeme najdlhším cestným tunelom na svete s dĺžkou 24,5 km, zastavíme sa pri drevenom kostole z 12.storočia v Borgund. Horským prechodom sa dostaneme do jedného z najväčších lyžiarskych stredísk v Nórsku Hemsedal. Prejdeme sa k vodopádu Rjukandefossen. Po príchode do Oslo individuálny program. Ubytovanie.


7.deň:

po raňajkách nasleduje program v závislosti od času odchodu

Zmena programu vyhradená

Minimálny počet osôb 5
Začiatok/nástup a koniec zájazdu je v Oslo.
Doprava do Oslo je individuálna.
Letiskový transfer z / na letisko Oslo – Gardermoen je zabezpečený v deň začatia a v deň skončenia zájazdu

Cena zájazdu 960,- €
Zahŕňa:

- dopravu 8 miestnym komfortným mikrobusom Mercedes v rámci programu - 1x komfortná chata so 4 spálňami / Booking Gaustablikk / v peknom horskom prostredí lyžiarskeho strediska Gaustablikk - 1x ubytovanie v dvojlôžkových izbách so soc. zariadením / Vikedal Guesthouse - 1x ubytovanie v štvorlôžkových izbách so soc. zariadením / Montana hostel / pod vrchom Ulriken. Na Ulriken je možnosť vyviezť sa lanovkou alebo fyzicky zdatnejší jedinci si to môžu vyšliapať. - 1x ubytovanie v štvorlôžkových chatkách, so spoločným soc. zariadením / Flam Cabins Ca & camping - 2x hotel v dvojlôžkových izbách - raňajky

Nezahŕňa:

- prepravu do Nórska ( individuálna ) - komplexné cestovné poistenie - všetko ostatné, čo nie je zahrnuté v cene

Cena zájazdu 1066,- €
Zahŕňa:

- dopravu 8 miestnym komfortným mikrobusom Mercedes v rámci programu - 1x komfortná chata so 4 spálňami / Booking Gaustablikk / v peknom horskom prostredí lyžiarskeho strediska Gaustablikk - 1x komfortná vila s 3 spálňami / Ropeid Fjordferie Vindafjorden - 1x komfortný dom s 3 spálňami / Visit Undredal pri fjorde Aurlandsfjord - 1x hotel v Bergene / Moxy - dvojlôžkové izby - 2x hotel v Oslo / dvojlôžkové izby - raňajky

Nezahŕňa:

- prepravu do Nórska ( individuálna ) - komplexné cestovné poistenie - všetko ostatné, čo nie je zahrnuté v cene