tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,66 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 20,72 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Víkend v Dubline, v hlavnom meste Írska LETECKY

Destinácia: Írsko, Leinster, Dublin
Kód zájazdu: 1268130
Cena od: 399 €
Príplatky od: 30 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

14.10.2023 3 dni First Minute 399 € +30 € odlet: Bratislava letecká

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Navštívte Dublin, hlavné mesto zeleného Írska. Mesto, ktoré je preslávené svojou priateľskou atmosférou, írskym pivom, pravou whisky, tradičnými pubmi, literatúrou, bohatou históriou, svojskými zvykmi a bezpochyby pestrým nočným životom. Zabudnite na nudu a poďte s nami do Dublinu.

1.deň :

odlet z Bratislavy. Prílet do Dublinu. Presun do hotela. Po ubytovaní sa vydáte k najrušnejšej dublinskej ulici O´Connell Street, kde je najznámejšou dominantou ulice budova hlavnej pošty. Uprostred bulváru je rozmiestnených niekoľko pamätníkov a sôch vzťahujúcich sa k írskej histórii.
Uvidíte aj netradičný most O´Connell Bridge. Tento most je netradičný tým, že jeho šírka (50 m) je väčšia ako dĺžka (45 m). Presun popri rieke k mostu Ha´Penny Bridge, ktorý dostal svoj názov podľa toho, že kto chcel cez most prejsť, musel zaplatiť pol penny. Bol to prvý most, ktorý ponad rieku postavili a každý deň ním prejde viac než 30 000 ľudí. Rieka Liffey v minulosti delila mesto na časť zámožných a mestskú časť chudobných. Večer zakončíte v najobľúbenejšej štvrti mladých Temple Bar, v uličke plnej typických írskych krčiem a obchodíkov.
Takmer z každého baru budete počuť živú hudbu a atmosféra tu je jedinečná. Môžete si objednať írske pivo alebo si pochutiť na miestnej špecialite. Večer odchod na hotel. Nocľah.

2.deň :
po raňajkách sa vydáte do centra Dublinu. Uvidíte známu dublinskú univerzitu Trinity College a jej najväčší poklad - starú knižnicu, ktorá skrýva Book of Kells ( knihu z Kellsu) z 9. storočia. Po návšteve knižnice sa presuniete k Dublinskému hradu, kde si pozriete okázalo vyzdobené a po väčšine pôvodným nábytkom zariadené miestnosti.
Neďaleko sa nachádza katedrála Christ Church Cathedral - pôvodne kostol Vikingov, ktorá tvorí duchovné srdce Dublinu takmer 1000 rokov. Ak vstúpite do katedrály objavíte jej krásny interiér, fascinujúcu stredovekú kryptu a mnoho ďalších pokladov, ktoré odrážajú časť histórie Írska.
Ďalšou zastávkou bude katedrála sv. Patrika, ktorá je najväčším kostolom v Írsku. Patrí medzi najkrajšie a najzaujímavejšie pamiatky v Dubline. Katedrála bola postavená na mieste, kde údajne Sv.Patrik krstil v studni nových veriacich. Nádherný interiér katedrály zapôsobí aj na neveriacich.
Keď navštívite Írsko, určite nemôžete vynechať ochutnávku tradičného čierneho piva Guiness, ktoré je takpovediac - čierne zlato Írska a národným nápojom. Večer zakončíte v pivovare Guinnes Storehouse, ktoré je označované ako TOP atrakcia Dublinu. Dozviete sa nielen ako sa pivo Guiness vyrába, ale aj veľmi zaujímavý príbeh o tom, ako sa pivo Guiness stalo známe po celom svete. Večer návrat do hotela. Nocľah.

3.deň :
po raňajkách individuálny program. Neskôr presun na letisko. Odlet do Bratislavy.

Zmena programu vyhradená. Zájazd sa podrobuje letovému poriadku. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd.

Cena zájazdu zahŕňa:
leteckú dopravu Bratislava - Dublin- Bratislava
letiskové a servisné poplatky
služby overeného sprievodcu počas celého zájazdu
prehliadku Dublinu
2 x hotelové ubytovanie v min. 3* hoteli
2 x raňajky
1 x príručnú batožinu do 5 kg ( 35 x 20 x 20 cm)
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:

príplatok za jednolôžkovú izbu 80 € / osoba / noc
cestovné poistenie A1 PANDEMIC - 4 € / deň

1 x príručnú batožinu do 10 kg ( 55 x 40 x 20 cm) - 30 € / osoba / vrátane cesty tam aj naspäť
pobytová taxa v hoteli cca 3 € / osoba/ noc ( v prípade, že si ju bude hotel účtovať, platí sa priamo v hoteli)
garantované sedenie vedľa seba v lietadle - 20 € / osoba
knižnica Trinity College - cca 10 € / dospelá osoba, po skupinovej zľave, deti do 12 rokov vstup zdarma
katedrála Crist Church - cca 7 € / dospelá osoba, 5,50 € / seniori
Guinness Storehouse - cca 18,50 € / dospelá osoba


Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Dublin