tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,58 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,34 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »

Perly Srí Lanky

Destinácia: Srí Lanka
Kód zájazdu: 809512
Cena od: 1 439 €
Príplatky od: 330 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

17.01.2020 10 dní 1 559 € +330 € odlet: Praha letecká
14.02.2020 10 dní 1 559 € +330 € odlet: Praha letecká
20.03.2020 10 dní 1 439 € +330 € odlet: Praha letecká
17.07.2020 10 dní 1 439 € +330 € odlet: Praha letecká
13.11.2020 10 dní 1 439 € +330 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z Prahy(Viedne) do Kolomba s prestupom.

2. deň ANURADHAPURA

Po prílete nasleduje odjazd do Anuradhapury, centra starovekého Cejlónu s množstvom nádherných stúp a slávnym Budhovým stromom. Anuradhapura bola skoro 1.500 rokov hlavným mestom celého ostrova a bola jedným z najväčších kláštorných miest, aké kedy boli vybudované. V meste žilo až 10.000 mníchov. V centre tzv. svätej oblasti stoja ruiny slávneho kláštora Mahavihara. Ten je vďaka svojmu stromu Sri maha Bodhi – jedným z veľmi obľúbených pútnických miest na Srí Lanke. Tento strom bol údajne vypestovaný zo štepu stromu, pod ktorým Budha v Indii našiel osvietenie. Kláštor Jetavana sa rozkladá okolo monumentálnej stupy, ktorá kedysi dosahovala výšku 120 metrov (dnes znížená na 70 metrov). I tak sa jedná o najväčšiu tehlovú stavbu na svete. Ubytovanie. Popoludní prehliadka Anuradhapury.

3. deň WILPATTU

Raňajky. Celodenný výlet do národného parku Wilpattu. S rozlohou 1.085 km2 sa jedná o najväčší národný park na Srí Lanke. V parku žije približne 50 slonov a leopardov, medveď pyskatý, krokodíl a ďalší. Park bol do roku 2003 uzavretý. Prieskum stavu fauny začal len nedávno a skutočný stav zveri je odhadovaný. Návrat na hotel. Večera.

4. deň ANURADHAPURA - DAMBULLA

Raňajky. Doobeda pokračujeme prehliadkou Anuradhapury. Nasleduje prejazd do Dambully s prehliadkou skalných chrámov. Chrámy sa rozprestierajú medzi skupinou žulových skalísk. V jaskynných chrámoch nájdete viac než stovku sôch Budhu v rôznych pózach. Unikátne sú tiež nástenné maľby s budhistickými motívmi. Ubytovanie, nocľah.

5. deň SIGIRIYA - POLONNARUWA

Raňajky. Doobeda návšteva skalného útvaru s pevnosťou na vrchole – Sigiriya, tiež nazývanej „Pevnosť v oblakoch“ alebo „Levia skala“. Pevnosť pochádza z 5. storočia. Na ceste k vrcholu môžete vidieť úžasné fresky a na úpätí hory sa nachádza komplex záhrad, vodných nádrží a fontán. Na tzv. levovej plošine nájdete dve obrovské kamenné pracky, jediné pozostatky zo sochy leva, ktorý pôvodne strážil poslednú časť výstupu na skalu ku kráľovskému palácu. Je tu i niekoľko jaskýň, ktoré slúžili pustovníkom a dodnes nesú stopy po nástenných maľbách. Popoludní prehliadka vyhláseného mesta chrámov a palácov - Polonnaruwa (z 11. storočia). Nájdete tu ruiny kráľovského paláca, kráľovské kúpele a vo svätyni Gal Vihara svetoznáme sochy Buddhu, vytesané priamo do skál. Večera, nocľah.

6. deň KANDY

Raňajky. Odjazd do Kandy. Cestou zastávka pri záhrade s exotickým korením a prehliadka továrne na výrobu batiku. Neskôr popoludní prehliadka Kandy, posledného hlavného mesta sinhálských kráľov zahŕňajúca návštevu Chrámu Budhovho zubu. Táto vzácna relikvia je uschovaná v zlatom relikviáte. Vo svätyni, kde je tento zub uložený, sa 3x denne konajú budhistické ceremónie. Večer kultúrne vystúpenie. Večera a nocľah v Kandy.

7. deň KANDY – NUWARA ELIYA

Raňajky. Ráno začnete prehliadkou jednej z najväčších a najkrajších botanických záhrad na svete – kráľovskej botanickej záhrady Peradeniya. Nasleduje prejazd do horského mestečka Nuwara Eliya, obľúbeného letoviska Britov v 19. storočí, skôr označované ako „Malé Anglicko“. Jedná sa o najvyššie položené mesto na Srí Lanke. Dominantou je husto zalesnený masív hory Pidurutalagala, ktorá je so svojimi 2.555 m n.m. najvyšším bodom ostrova. Navštívite najlepšie čajové plantáže a továreň na spracovanie čaju. Večera a nocľah v Nuwara Eliya.

8. deň HORTONSKÉ PLANINY

Raňajky. V ranných hodinách odjazd na Hortonské planiny, ktorých jedna strana spadá na mieste zvanom „Koniec sveta“ do hĺbky 1.050 metrov. Výhľad do ďalekého okolia Vám bude umožnený po zdolaní krátkeho pešieho okruhu. Návrat na hotel. Transfer na letisko v Kolombe a odlet do Prahy (Viedne).

9. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

  • leteckú dopravu Praha – Kolombo – Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
  • transfery klimatizovanými minibusmi
  • 6 x nocľah s polpenziou v hoteloch 3*- 4*
  • uvedený program vrátane všetkých vstupov
  • služby českého sprievodcu (pri minimálnom počte 12 osôb)

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

  • letiskové taxy 289,- EUR
  • vstupné vízum na Srí Lanku 40,- EUR
  • fakultatívne výlety
  • cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

*Program je možné predĺžiť pobytovým zájazdom na Srí Lanke či na Maldivách.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.