tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,52 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,36 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »

India - Srí Lanka

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 920916
Cena od: 2 429 €
Príplatky od: 289 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

08.02.2020 16 dní 2 639 € +289 € odlet: Praha letecká
11.07.2020 16 dní 2 429 € +289 € odlet: Praha letecká
07.11.2020 16 dní 2 429 € +289 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:


1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Zraz na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Dillí.

2. deň PRÍLET DO DILLÍ

Prílet do Dillí. Transfer do hotela. Poobede prehliadka Starého a Nového Dillí vrátane najväčšej indickej moslimskej svätyne – Piatkovej mešity, Červenej pevnosti, ktorá bola sídlom dvora Veľkých Mughalov, Rádž Ghátu – pamätného miesta spopolnenia Mahátmu Gándhího. Nocľah v Dillí.

3. deň DILLÍ

Raňajky. Pokračovanie v prehliadke Dillí. Navštívite areál Kutub minár s povestným nehrdzavejúcim železným stĺpom zo 4. storočia a zrúcaninami mešity. Ďalej si prezriete Humájúnovu hrobku zo 16. storočia. Prejdete tiež okolo Brány Indie a budov prezidentského paláca. Nocľah v Dillí.

4. deň DILLÍ – DŽAJPUR

Raňajky. Odchod do hlavného mesta štátu Rádžasthán, známeho ako "Ružové mesto" vďaka ružovej farbe domov historického centra, ktoré bolo vybudované podľa zásad staroindickej Silpašástry, prvého svetového architektonického kódexu. Ubytovanie, voľno k prehliadke miestnych bazárov, nocľah v Džajpure.

5. deň DŽAJPUR – AMBER

Raňajky. Vychádzka na slonoch do pevnosti Amber, prehliadka tohto bývalého sídla rádžhastánských maharadžov so Zrkadlovou sieňou a ďalšími artefaktmi rádžasthánskej architektúry. Najnavštevovanejším miestom paláca je Sieň radosti. Popoludní prehliadka mesta s návštevou astronomického observatória Džantar Mantar, ktorú nechal zhotoviť osvietený maharadža Džaj Sinh II. v 18. storočí. Ďalej si prezriete Palác vetrov - Hawa Mahal, kde za intímne riešenými oknami priečelných arkierov mohli ženy z vyšších spoločenských kruhov nerušene pozorovať dianie na ulici, bez toho, aby boli videné. V areáli Mestského paláca (cadre Mahal) navštívime múzeum, ukazujúce život maharadžov s výstavou odevov, zbraní a predmetov bežného života. Návrat do hotela. Nocľah.

6. deň DŽAJPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA

Raňajky. Odchod do Agry, cestou zastávka v bývalom sídelnom meste najväčšieho z Mughalov - sultána Akbara vo Fatehpur Sikri. Prehliadka Piatkovej mešity s hrobkou šejka Salima Čistího. Ďalej uvidíte Sultánov palác z červeného pieskovca, astrologický pavilón. Popoludní príjazd do Agry, bývalého hlavného mesta mughalskej ríše. Prehliadka skvostu svetovej architektúry, novodobého siedmeho divu sveta, mauzólea Tádž Mahal, ktoré z bieleho mramoru nechal postaviť sultán Šáhdžahán pre svoju milovanú ženu Mumtáz Mahal. Stavba, popierajúca perspektívu, je považovaná za zamýšľanú repliku Božieho trónu. Priľahlé záhrady symbolizujú raj, do ktorého Mumtáz po svojej smrti vstúpila. Ubytovanie a nocľah.

7. deň AGRA – DILLÍ – KOLOMBO

Raňajky. Dopoludnia prehliadka Červenej pevnosti s nádhernými mramorovými pavilónmi, predstavujúcimi jeden z vrcholov staviteľstva Veľkých Mughalov. V pevnosti navštívite Sieň verejných audiencií, Perlovú mešitu, Háremovú mešitu a súkromný palác Chás Mahal, slúžiaci prvej cisárovej manželke. Popoludní návrat do Dillí, transfer na letisko a prelet na Srí Lanku. Ubytovanie, nocľah.

8. deň ANURADHAPURA

Raňajky. Odchod do Anuradhapury, centra starovekého Cejlónu s radom nádherných stúp a slávnym Budhovým stromom. Anuradhapura bola takmer 1.500 rokov hlavným mestom celého ostrova a bola jedným z najväčších kláštorných miest, aké kedy bolo vybudované. V meste žilo až 10.000 mníchov. V centre tzv. svätej oblasti stoja ruiny slávneho kláštora Mhavihara. Ten je vďaka svojmu stromu bo - Sri maha Bodhi – jedným z veľmi obľúbených pútnických miest na Srí Lanke. Kláštor Jetavana sa rozkladá okolo monumentálnej stupy, ktorá kedysi dosahovala výšky 120 metrov (dnes znížená na 70 metrov). Aj napriek tomu sa jedná o najväčšiu tehlovú stavbu na svete. Ubytovanie. Popoludní prehliadka Anuradhapury.

9. deň WILPATTU

Raňajky. Celodenný výlet do národného parku Wilpattu. S rozlohou 1.085 km2 sa jedná o najväčší národný park na Srí Lanke. V parku žije približne 50 slonov a leopardov, medveď pyskatý, krokodíl a ďalší. Park bol do roku 2003 uzavretý. Prieskum stavu fauny začal len nedávno a skutočný stav zveri je odhadovaný. Návrat na hotel. Večera.

10. deň ANURADHAPURA - DAMBULLA

Raňajky. Dopoludnia pokračujeme prehliadkou Anuradhapury. Nasleduje prejazd do Dambully s prehliadkou skalných chrámov. Chrámy sa rozprestierajú medzi skupinou žulových skalísk. V jaskynných chrámoch nájdete viac než stovku sôch Budhu v rôznych pózach. Unikátne sú tiež nástenné maľby s budhistickými motívmi. Ubytovanie, nocľah.

11. deň SIGIRIYA - POLONNARUWA

Raňajky. Dopoludnia návšteva skalného útvaru s pevnosťou na vrchole – Sigiriya, tiež nazývanej „Pevnosť v oblakoch“ alebo „Levia skala“. Pevnosť pochádza z 5. storočia. Na ceste k vrcholu môžete vidieť úžasné fresky a na úpätí hory sa nachádza komplex záhrad a vodných nádrží a fontán. Na tzv. levovej plošine nájdete dve obrovské kamenné pracky, jediné pozostatky zo sochy leva, ktorý pôvodne strážil poslednú časť výstupu na skalu ku kráľovskému palácu. Je tu i niekoľko jaskýň, ktoré slúžili pustovníkom a dodnes nesú stopy po nástenných maľbách. Popoludní prehliadka vyhláseného mesta chrámov a palácov - Polonnaruwa (z 11. storočia). Nájdete tu ruiny kráľovského paláca, kráľovské kúpele a vo svätyni Gal Vihara svetoznáme sochy Budhu, vytesané priamo do skál. Večera, nocľah.

12. deň KANDY

Raňajky. Odjazd do Kandy. Cestou zastávka pri záhrade s exotickým korením a prehliadka továrne na výrobu batiku. Neskôr popoludní prehliadka Kandy, posledného hlavného mesta sinhálských kráľov zahŕňajúca návštevu Chrámu Budhovho zubu. Táto vzácna relikvia je uschovaná v zlatom relikviáte. Vo svätyni, kde je tento zub uložený, sa 3x denne konajú budhistické ceremónie. Večer kultúrne vystúpenie. Večera a nocľah v Kandy.

13. deň KANDY – NUWARA ELIYA

Raňajky. Ráno začnete prehliadkou jednej z najväčších a najkrajších botanických záhrad na svete – kráľovskej botanickej záhrady Peradeniya. Nasleduje prejazd do horského mestečka Nuwara Eliya, obľúbeného letoviska Britov v 19. storočí, skôr označované ako „malé Anglicko“. Jedná sa o najvyššie položené mesto na Srí Lanke. Dominantou je husto zalesnený masív hory Pidurutalagala, ktorá je so svojimi 2.555 m n.m. najvyšším bodom ostrova. Navštívite najlepšie čajové plantáže a továreň na spracovanie čaju. Večera a nocľah v Nuwara Eliya.

14. deň HORTONSKÉ PLANINY

Raňajky. V skorých ranných hodinách odjazd na Hortonské planiny, ktorých jedna strana spadá na mieste zvanom „Koniec sveta“ do hĺbky 1.050 metrov. Výhľad do ďalekého okolia Vám bude umožnený po zdolaní krátkeho pešieho okruhu. Návrat na hotel. Transfer na letisko v Kolombe a odlet do Prahy (Viedne).

15. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha – Dillí – Kolombo – Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
12 x nocľah s raňajkami v hoteloch 3*- 4*
6 x večera
transfery klimatizovaným minibusom
vstupy podľa programu
služby českého sprievodcu (pri minimálnom počte 12 osôb)


CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 289,- EUR
vstupné vízum do Indie
vstupné vízum na Srí Lanku 40,- EUR
turistickú odletovú taxu v Dillí (cca 15,- USD)
fakultatívne výlety nad rámec programu
bakšišné 30,- USD
cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň


*Program je možné predĺžiť pobytovým zájazdom na Srí Lanke či na Maldivách.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.