tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,97 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

El Clásico, Andalúzia a Gibraltár

Prechádzky Madridom patria k nezabudnuteľným zážitkom vďaka krásnej architektúre Andalúzska Sevilla je vďaka svojim historickým pokladom zapísaná v dedičstve UNESCO /uploads/galleries/5051/gibraltar.png Žiadna návšteva Madridu by nebola kompletná, ak človek neochutná tradičné tapas Moderný park Guell v Barcelone nesie rukopis architekta Gaudího Najslávnejšia stavba celého Pyrenejského polostrovu stojí v Barcelone a na jej počiatku stál slávny Španielske námestie v Barcelone pod pahorkom Montjuic patrí medzi obľúbené miesta kam sa každý pozri Moderný park Guell v Barcelone prekvapí svojou farebnosťou a netradičnými dielami Antonio Gaudí nestaval len domy či katedrály, ale aj fontány Hlavná tepna Barcelony menom Rambla je miestom, kde neustále prichádzajú pouliční umelci a svojimi t Vedeli ste, že sa Pablo Picasso narodil v španielskej Malage? Jeho socha tam dodnes sedí v tesnej bl Andalúzska Granada stojí na kopci a jej panorámu dotvára slávna Červená pevnosť Alhambra a jej čarovné zákutia sú zosobnením orientálnej krásy Alhambra to nie sú len palácové miestnosti, ale aj nádherné záhrady a fontány Granada to nie je len Alhambra, ale ukrýva v sebe viacej krás Zatancujete si aj Vy ohnivý a temperamentný tanec flamenco, ktorý pochádza priamo z Andalúzie Španielsko nezaujme len svojou pestrou históriou, ale aj modernými víziami Kamkoľvek sa v Andalúzii pohneme, narazíme na kus histórie, ktorá sa tu tvorila Gibraltár je jediným miestom Európy, kde sa môžete stretnúť so žijúcimi opicami makakmi Golf na Costa del Sol Slávna gibraltárska skala hrdo rastie z mora a predstavuje symbol britského územia
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1333910
Cena od: 2 860 €
Príplatky od: 287 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

13.10.2024 11 dní First Minute 2 860 € +287 € odlet: Viedeň letecká
31.10.2024 11 dní First Minute 2 860 € +287 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Logický okruh Španielskom, ktorý začneme v mestách známymi svojou rivalitou. Kastílsky Madrid a katalánska Barcelona. Futbalové derby týchto dvoch klubov je rovnako vzrušujúce ako objavovanie oboch miest. Otvorenejší a priateľskejší Madrid a odmeraná a striktná Barcelona. Na juhu prejdeme mestami, ktoré patria historicky medzi najdôležitejšie v Európe a dlho jej udávali krok. Nuž a európska rarita Gibraltár na pomedzí Európy a Afriky ako bonus.

1. deň:
Odlet na Pyrenejský polostrov. MADRID: srdce Španielska a metropola Kastílie. Palacio Real: sídlo španielskeho kráľa a najstaršia budova v meste. La Puerta del Sol a Plaza Mayor, centrum celého Španielska a symbolický stred krajiny. Nádherná katedrála de Santa María la Real de la Almudena, námestie La Plaza de Cibeles s fontánou, kde sa oslavujú všetky triumfy a víťazstvá bieleho baletu. Nezabudneme vyskúšať legendárne tapas bary a lokálnu kuchyňu.

2. deň:
Po raňajkách odporúčame zamieriť do vynikajúcich madridských galérií a vybrať si niečo spomedzi Prada, Reiny Sofie či Thyssen Bornemisza. Náš tip je Prado, kde nájdete úžasné obrazy Raphaela, Goyu, Velásqueza, Boscha, Rubensa, Durera. Alebo sa prejdeme po parku Retiro, nakúpime niečo na ulici Gran Vía a muži si možno pôjdu prezrieť futbalový štadión Santiaga Bernabeu, sídlo pusiniek.
Voľné popoludnie v Madride na strávenie času podľa vašich predstáv. Ak máte záujem o návštevu kráľovského palaáce, odporúčame kúpiť si lístky vopred na tento (druhý) deň zájazdu na cca 15:00. Lístky kúpite na .

3. deň:
Rozlúčka s Madridom. El Clasico je aj o Barcelone. Presunieme za necelé štyri hodiny k Stredozemnému moru. BARCELONA – metropola hrdého Katalánska. Živé mesto, odkaz Picassa aj Gaudího, kilometre pieskových pláží, FCB aj Woody Allen robia z neho jedno z najpríťažlivejších miest našej planéty. Program pre Vás osobne pripravil náš sprievodca, ktorý v Barcelone niekoľko rokov žil. Mesto uvidíte inak.

4. deň:
Celodenná prehliadka Barcelony. Picassovo múzeum, slávna Sagrada Familia a Parc Guell. La Rambla, ktorou denne prejde 150 000 ľudí. Pouliční umelci, predajcovia kvetov a zlodeji. Pomník Krištofa Kolumba a Gaudího fenomenálne stavby. Monumentálne Plaza Espagna. Olympijský komplex a hrdí Katalánci, Nou Camp a Barca. Akú si dáte paellu? Odporučíme vám reštauráciu, ktorá nie je pascou na turistov. Pozrite si film Vicky Cristina Barcelona a poďte s nami po stopách jeho hrdiniek. Najlepšie tapas a bary, ktoré vám vyrazia dych. Mnohí považujú Barcelonu za jedno z najkrajších miest Európy. Pridáte sa k nim?
Ak máte záuajem o návštevu baziliky Sagrada Familia, odporúčame si zakúpiť lístky vopred na tento deň v podvečerných hodinách. Lístky kúpite na baziliky. Ďalšou z pamiatok, kde odporúčame kúpiť lístky vopred je aj Park Güell, v , taktiež neskorší vstup.

5. deň:
Transfer na letisko a pokračovanie vo veľkom okruhu Španielskom. Ideme do Andalúzie. Prelet do Malagy. Pobrežie Costa del Sol a rodný dom Pabla Picassa.

6. deň:
V tieni pohoria Sierra Nevada leží absolútna perla miest. GRANADA: ukážka jedinečnej arabskej architektúry, perla Španielska, Almohádovci a Almorávidovci, Červená pevnosť Alhambra: radosť sa pozerať. Tu si synovia púšte postavili svoj sen. Úžasné záhrady Generalife, tajomné zákutia, stará kresťanská Granada, katedrála, hrobka Izabely Kastílskej a Ferdinanda Aragónskeho, cigánky, veštenie z ruky, všadeprítomné flamenco, biely Albaicín a Sacromonte.

7. deň:
CORDOBA: jedno z najnavštevovanejších španielskych miest, ktoré dominovalo stredovekej Európe, rodisko Senecu a Lucana, pôsobisko Averroa a Maimonidesa, fantastický mix kresťanskej, moslimskej a židovskej kultúry. Mešita - katedrála, stojaca na mieste pôvodného vizigótskeho chrámu, je bez pochýb najdôležitejším monumentom západného moslimského sveta, Medinat az Zahara – majestátny palác Abd al Rahmana III. Alcazar a sídlo európskych monarchov, unikátne synagógy.

8. deň:
SEVILLA: hlavné mesto horúcej Andalúzie a prístav, kam sa privážalo bohatstvo Nového sveta, majestátna katedrála a Giralda, Kolumbova hrobka, palác Alcazar, Zlatá veža, pekelná horúčava a zvyšky slávy španielskych moreplavcov. Mesto, na ktoré sa kedysi upierali oči celého sveta. Rieka zlata, krivoľaké uličky starého mesta a toreadori. Opäť výborné reštaurácie a neuveriteľné bary. Mesto, ktoré vám vyrazí dych.

9. deň:
GIBRALTAR: anglická enkláva na španielskom pobreží a aspoň kúsok Británie. Veľká zmena. Vyšliapeme si na Tariqovu skalu, kde nám budú robiť spoločnosť makaky. Heraklove piliere a reálna politika, marocké pobrežie na dohľad. Pohnutá história Illanitos, zaujímavé letisko. Príchod na pobrežie slnka Costa del Sol a relax na pieskových plážach Stredozemného mora.

10. deň:
Oddych na teplej pieskovej pláži pri sangrii a tapas.

11. deň:
Ešte raz si namočíme nohy do Stredozemného mora, odlet a prílet domov.