tel. č.: 033-7422145
  0904 012012
e-mail: info@cajana.sk

Krajiny

Zobraziť všetky »

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,97 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Veľká cesta Singapurom a Malajziou

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1309745
Cena od: 3 999 €
Príplatky od: 369 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

22.09.2024 16 dní 3 999 € +369 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program
1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE)
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Singapuru s medzipristátiami.

2: SINGAPUR
Prílet do Singapuru, transfer do hotela. Popoludní prechádzka po strede mesta s návštevou tamilského hinduistického chrámu Sri Mariammam, kde sa v podvečer koná zaujímavá ceremónia - púdža s ohňovými obetami. Nocľah v Singapure.

3: SINGAPUR
Raňajky. Poldenná prehliadka mesta: Čínska štvrť, Rafflesov pomník, parlament, botanická záhrada so známou zbierkou orchideí, vrch Mount Faber, odkiaľ je prekrásny pohľad na celé mesto. Popoludnie môžete venovať nákupom na preslávenej Orchard Road, alebo fakultatívnemu výletu lanovkou na ostrov Sentosa - zábavný park s úchvatným akváriom, delfínmi, umelou sopkou, motýľou záhradou a hmyzím pavilónom. Nocľah v Singapure.

4: SINGAPUR - JOHOR BAHRU - MELAKA
Raňajky. Transfer cez hrádzu v Johor Bahru, pokračovanie do Melaka. Prehliadka koloniálneho Melaka s návštevou zrúcanín kostola Sv. Pavla, kde býval pochovaný sv. František Xaverský. Domy v centre sú natreté tmavo červenou farbou, vyniká medzi nimi sídlo bývalého holandského guvernéra Stadthuys. Návšteva najstaršieho čínskeho chrámu v Malajzii Cheng Hoon Teng a uličky starých čínskych kupeckých domčekov na Hang Jebat. Nocľah v Melaka.

5: MELAKA - PUTRAJAYA - KUALA LUMPUR
Raňajky. Odchod z Melaka do Putrajaya. Putrajaya vyrástla na zelenej lúke. Dominantami mestá sú ohromná mešita Masjid Putra na okraji umelého jazera a vládny palác Perdana Putra s námestím Dataran Putra. Mesto je dôkazom ohromného rozvoja, ktorý Malajzia v posledných tridsiatich rokoch prekonala. Pokračovanie do Kuala Lumpur, nocľah v Kuala Lumpur.

6: KUALA LUMPUR
Raňajky. Celodenná prehliadka Kuala Lumpur, s návštevou ústredného námestia Merdeka, Národnej mešity, prechádzka okolo hlavnej železničnej stanice, ktorá bola postavená v romantickom maurskom slohu. Mestu dominuje televízna veža a dvojica mrakodrapov ropnej firmy Petronas. Výlet pokračuje blízkym okolím mesta a návštevou scénických hinduistických svätýň v jaskyniach Gua Batu. Večer odporúčame návštevu večerného trhoviska v čínskej štvrti okolo uličky Jalan Petaling. Nocľah v Kuala Lumpur.

7: KUALA LUMPUR - TAMAN NEGARA
Raňajky. Odchod do jedného z najcennejších Národných parkov sveta Taman Negara, ktorý chráni pôvodný malajzijský tropický dažďový prales, druhovo najbohatší lesný ekosystém našej planéty. Príjazd na mólo v Kuala Tembeling, pokračovanie loďou po rieke do pralesného hotela v Taman Negara. Večera. Nočná prechádzka pralesom s pozorovaním atmosféry nočnej džungle. Nocľah.

8: TAMAN NEGARA
Raňajky. Prejazd vodným taxíkom cez rieku Tembeling do Kuala Tanah. Pokračujeme pozemnou cestou na Cameronskú vysočinu v štáte Perak. Miesto preskúmal brit W. Cameron koncom 19. storočia za účelom rekreácie britských kolonialistov. Dnes je vysočina (1.300 - 1.800 m n. m.) známa produkciou čaju, ovocia a zeleniny. Zastávka na čajovej farme spojená s ochutnávkou. Nasleduje miestny trh s ovocím a zeleninou i zastávka na jahodovej farme. Nocľah.

9: TAMAN NEGARA - CAMERON HIGHLANDS
Raňajky. Prejazd vodným taxíkom cez rieku Tembeling do Kuala Tanah. Pokračujeme pozemnou cestou na Cameronskú vysočinu v štáte Perak. Miesto preskúmal brit W. Cameron koncom 19. storočia za účelom rekreácie britských kolonialistov. Dnes je vysočina (1.300 - 1.800 m n. m.) známa produkciou čaju, ovocia a zeleniny. Zastávka na čajovej farme spojená s ochutnávkou. Nasleduje miestny trh s ovocím a zeleninou i zastávka na jahodovej farme. Nocľah.

10: CAMERON HIGHLANDS
Raňajky. Prechádzka machovým pralesom s orchideami, korením, či rafléziami - kvetiny s najväčšími kvetmi na svete. Prejazd okolo vodopádov do osady pôvodných obyvateľov Orang asli. Návrat na hotel. Nocľah.

11: CAMERON HIGHLANDS - BUKIT MERAH - PENANG
Raňajky. Odchod na ostrov Penang. Cestou prehliadka vápencovej jaskyne Tempurung, zastávka v Bukit Merah Laketown rezorte spojená s návštevou ostrova orangutanov a prechádzka po ostrove s pozorovaním týchto vzácnych ľudoopov. Potom prejazd po najdlhšom malajzijskom moste na ostrov Penang. Ubytovanie, nocľah.

12: GEORGE TOWN
Raňajky. Prehliadka George town zahŕňa hradby pôvodnej pevnosti Cornvallis, rušnú Street of Harmony, Khoo Kongsi - čiže klanové domy zhromažďujúce rodiny z čínskych komunít, Chew Jetty - pôvodná čínska štvrť, chrám Chayamangkalaram - chrám ležiaceho Budhu. Voľné popoludnie na individuálnu prehliadku mesta. Nocľah.

13: LANGKAWI
Raňajky. Transfer do prístavu. Plavba (2h) trajektom na ostrov Langkawi. Po príchode transfer do plážového hotela. Voľný program.

14: LANGKAWI
Raňajky. Voľný program s možnosťou kúpania, či výletu lanovkou na horu Gunung Machinchang - vysutá plošina s výhľadom na celý ostrov.

15: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Raňajky. Voľné dopoludnie. Transfer na letisko, odlet cez Kuala Lumpur späť do Prahy.

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 16 osôb.
Zmena programu vyhradená.
Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.
*cestovné poistenie ECP PLUS zahŕňa krytie liečebných nákladov vo všetkých krajinách (aj 3. stupeň varovania Ministerstva zahraničných vecí SR) aj v prípade ochorenia COVID-19, náklady na ubytovanie v prípade karantény do výšky 50,- EUR/noc, spätnou cestou vyvolané dodatočné cestovné náklady do výšky 1.000,- EUR a preplatenie storno poplatkov bez spoluúčasti.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Singapur a Langkawi – Praha s prestupmi (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
prelet Penang - Langkawi
13 x nocľah s raňajkami v hoteloch 3*-4*
1 x obed a 2 x večera v Taman Negara
program podľa itinerára vrátane vstupov a transferov
služby miestneho sprievodcu a sprievodcu ESO travel

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 369,- EUR
fakultatívne výlety
cestovné poistenie ECP PLUS (ponuku poistenia radi pošleme podľa aktuálnej ceny zájazdu)